Yazılım 21 EKİM 2013 / 10:07

Windows 8.1 yeniliklerle geldi

Microsoft, Windows 8.1 sürümü  piyasaya yenilikleriyle sürüldü.

“Windows 8 ve daha fazlası”dünya genelindeki 230’dan fazla pazarda, Windows Mağaza' larında 37 farklı dilde kullanıcılara sunuldu. Satış noktalarındaki  bilgisayar ve yeni nesil cihazlar Windows 8.1 ön yüklü olarak tüketicilere sunuluyor.

Yenilikleri

Windows 8.1'in kişiselleştirme özellikleri daha fazla. Temaları Kullanıcılar için Artık bilgisayarınızı açtığınızda doğrudan Başlangıç ekranına veya Masaüstü görünümüne geçiş arasında seçim yapabiliyor, masa üstündeki başlangıç tuşuyla daha kolay kullanıma erişmek mümkün. Bing Akıllı Arama özelliğiyle cihazda kayıtlı dokümanlar, buluttaki albümler ya da internet sitesini bulmak daha kolay.

Skype , Xbox Video, Microsoft Office, XBox Müzik, Internet Explorer 11 geliştirilmiş dokunmatik internet deneyimi, 3 boyutlu yazdırma desteği, SkyDrive ile bulut entegrasyonu, Windows 8.1'e dahil donanımlar içinde. Yeni sürüm, esnek pencere boyutları, dört pencereye kadar yan yana yerleştirebilme, bir uygulamanın bir diğer uygulamayı çalıştırabilmesi özelliği verimliliği ve kullanım kolaylığını artırıyor.

50:50 özelliği ekranı bölerek iki ekran kullanımı sağlıyor. Her iki ekran da da üç uygulama penceresi açılabiliyor. Arka plan seçenekleri daha fazla olan yeni sürümde daha fazla renk, resim ve hareketlilik var.

Dosyaları artık doğrudan SkyDrive’ a kaydedilebiliyor ve çevrim dışıyken dosyalara erişim mümkün olacak.

Windows 8.1, tüm Windows 8 kullanıcıları tarafından Windows Mağazası aracılığıyla ücretsiz olarak indirilebiliyor.
ETİKETLER : windows 8.1