Yazılım 22 KASIM 2011 / 16:25

Windows 8’i ‘netten çekeceğiz’

Windows 8’i ‘netten çekeceğiz’

Yeni Windows internetten ISO olarak indirilip DVD’ye yazdırılabilecek. Hatta doğrudan USB’den de kurulabilecek.Microsoft’un üzerine titrediği yeni işletim sistemi Windows 8’in piyasaya çıkmasına daha en az 6 ay gibi bir süre var (gecikme olmazsa). Bu süre zarfında yeni sürümün birçok özelliğini de öğrenmiş olacağız. Yeni ortaya çıkan özellik ise internetten indirilebilir olan bir işletim sistemi olması.

2012’nin ortalarına piyasada olması beklenen işletim sistemi internetten ISO olarak indirilebilecek ve DVD veya Blu-ray üzerine yazılarak kullanılabilecek. Ayrıca yeterli kapasiteye sahip bir USB belleğe kaydedilerek kurulum buradan da doğrudan yapılabilecek. Belirtildiğine göre 3 GB kapasiteye sahip bir bellek bu iş için yeterli.

11 adımda kurulum

Bu özelliğin yanı sıra ortaya çıkan bşr diğer bilgi ise Windows 8’in 11 adımda kurulabilen bir işletim sistemi olması. Microsoft, yeni sürüme geçiş için kulanıcılara daha cazip olanaklar sunmayı amaçlıyor. Kolay kurulum da bunlardan bir tanesi gibi görünüyor.

Windows 8’in internet üzerinden satılabilen bir hale gelmesi, diğer taraftan bakıldığında birçok iş kolunu da olumsuz etkileyecek. Bunların başında perakendeciler ve aracı kuruluşlar geliyor. Her ne kadar kutulu yazılım ve işletim sistemi satışlarından bugüne kadar çok büyük kâr elde etmiyor olsalar da bu alandaki gelirlerinin azalacağına kesin gözüyle bakılabilir.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun