Yazılım 14 MART 2016 / 09:56

Windows 10 mağazasında Bitcoin kullanımı sona eriyor

Microsoft, Windows 10 Mağaza'da Bitcoin'i bundan böyle kabul etmeyecek.

Bir dönem madenciliği büyük bir kitle tarafından yapılmaya başlanan Bitcoin dijital para birimi günden güne daha fazla alanda kullanılmaya başlarken Microsoft, Bitcoin desteğini çektiğini duyurdu. Bundan böyle Windows 10'un Mağaza'sında uygulama veya uygualama eklentisi satın almak için Bitcoin'i kullanamayacağız.

Bitcoin, sadece online bir para birimi olduğu ve bankalarla herhangi bir alakası olmadığı için izinin sürülmesi çok zor. Dolayısıyla illegal satın almalarda ya da para transferlerinde Bitcoin'in kullanımı yaygın. Windows 10 Mağaza'nın cüzdanına hali hazırda yüklenmiş olan ücretler geçerliliğini sürdürürken Bitcoin ücretlerinin iadesinin olmadığı söyleniyor.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun