Yazılım 10 MART 2016 / 17:01

Windows 10 bilgisayarlar, bluetooth ile açılabilecek

Microsoft'un yeni Windows 10 uygulaması, bilgisayarı telefondan bluetooth aracılığıyla açmaya imkan sağlıyor.

Günümüzde veri güvenliği büyük önem taşırken, her bir bilgisayar, telefon, sosyal medya hesabı, e-posta hesabı, banka için ayrı ayrı şifreler belirlemek ve bunları akılda tutmaya çalışmak ciddi bir sorun haline gelmeye başladı. Bunu gören yazılım şirketleri, parolaları ortadan kaldırmak için uğraşıyorlar. Microsoft da bu şirketlerden biri.

Microsoft, bilgisayarın açılışındaki giriş güvenliğini paroladan mobile çevirmeye çalışıyor. Şimdilik sadece Windows 10'da bulunan bu uygulamayla bilgisayarı bluetooth üzerinden eşleştirdikten sonra uygulama arayüzünden "bilgisayarı aç" komutuyla şifreyi geçebiliyoruz. Uygulama henüz beta sürümünde ve diğer mobil işletim sistemlerine gelip gelmeyeceği hakkında bir bilgi bulunmuyor.

Uygulamayı indirme sayfasına gitmek için tıklayın
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun