Yazılım 23 ARALIK 2015 / 11:50

Whatsapp'e video arama özelliği geliyor

Çok sayıda kişi tarafından kullanılan Whatsapp uygulaması, sesli aramalardan sonra video arama özelliğine de kavuşuyor.

Akıllı telefonların en yaygın kullanılan uygulamalarından biri olan Whatsapp, geçtiğimiz yıl içerisinde sesli arama özelliğini kazanmıştı. Her ne kadar sesli arama butonu, yeri dolayısıyla pek çok yanlış aramaya sebep olsa da yine de böyle bir özelliğin Whatsapp'te de yer alması güzel bir durum.Almanya'dan gelen bir bilgiye göre Whatsapp, iOS'taki kapalı beta kullanıcılarına video arama özelliğini sunmaya başladı. Fotoğrafta da görüldüğü üzere klasik bir video arama arayüzü bulunuyor. Mikrofon susturma ve ön kameraya geçiş butonları yer alırken, Whatsapp bu yönüyle Skype'a daha da büyük bir rakip haline geliyor.

Beta aşamasında olduğu bilinen yeniliğin bizlere ne zaman ulaşacağı ise merak konusu. Video aramayı aktifleştiren güncelleme, muhtemelen ilk olarak iOS kullanıcılarına sunulacaktır. Android cihazlarda video arama için biraz daha beklememiz gerekebilir.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun