Yazılım 02 NİSAN 2013 / 10:03

WeChat Türkçe arayüzüyle yayında

Tencent tarafından geliştirilen ücretsiz mesajlaşma ve arkadaş bulma uygulaması WeChat artık Türkiye’deki mobil tutkunlarına da hizmet verecek.Aynı anda hem iletişim kurmanıza hem diğerleri ile temasta kalmanıza hem yeni insanlar ile tanışmanıza hem de eğlenmenize imkan veren aynı zamanda ses, video, fotoğraf ve metin iletileri gönderimini de destekleyen yeni mobil iletişim aracı WeChat, Türkiye’ye geldi. 2011’de tanıtıldığından bu yana geçen iki senede dünya çapında 300 milyon kullanıcı hesabına ulaşan WeChat, 17 farklı dilde kullanılabiliyor.

iOS/Android/Windows/Blackberry OS işletim sistemlerinde mobil sosyal iletişim uygulaması olan WeChat, aralarında sesli/görüntülü sohbet, yazılı mesajlaşma, grup sohbeti, “Moments – Anlar” (sosyal), “Look Around – Etrafa Bak”, “Shake – Salla” ve diğer birçok yaratıcı işlevin de bulunduğu çok sayıdaki özelliği sayesinde kullanıcılara dostları, aileleri ve diğerleri ile temasa geçmenin ücretsiz yolunu sunuyor.

Uygulama ücretsiz olarak indirilebiliyor

Ücretsiz olan uygulamanın indirilmesi, kurulumu ve kullanımı da çok kolay. Kullanıcılar, Facebook hesapları ile WeChat’e girebildikleri gibi cep telefonu numaraları ile de kayıt yaptırabiliyor.

Tut-konuş özelliği sayesinde tek bir düğmeye basarak ses mesajları gönderebiliyor. Ayrıca, sezgisel sesli sohbet yeteneği de, çok sayıda arkadaşınız ile sesli görüşme gerçekleştirebileceğiniz bas ve konuş fonksiyonu ile konuşmayı kolaylaştırıyor.

Yeni arkadaşlar edinmek için etrafa bak özelliği

WeChat, konuşmanın da ötesine giderek insanların 1000 metre yakınındaki herkesle temasa geçip içerik paylaşabileceği, yeni arkadaşlar edinebileceği eksiksiz sosyal ağ sunuyor. “Look Around – Etrafa Bak” seçeneği yakında bulunan ve yeni insanlar ile buluşmak isteyen kişileri arıyor.

Uygulamayla ilgili detaylar için http://www.wechat.com/tr/ adresini kullanabilirsiniz.
ETİKETLER : wechat wechat türkçe
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun