Yazılım 11 OCAK 2010 / 10:31

W phonewatch sıradan bir kol saati değil

Dick Tracy stili saat aynı zamanda fotoğraf ya da video çekebileceğiniz bir telefon.

Dick Tracy stili saat aynı zamanda fotoğraf ya da video çekebileceğiniz bir telefon.


Kempler & Strauss şirketinin ürettiği ‘watch-phone', dokunmatik ekran arayüzü ile temel telefon işlevselliğini bir araya getirmiş ve ortaya hem saat hem de telefon işlevi gören bu şaşırtıcı ürün çıkmış.

SIM kartı yerleştirerek telefon haline gelecek olan saat, 3G ya da Wi-Fi bağlantısına sahip değil. Bir mikrofon ve hoparlöre sahip olan cihaz, bir Bluetooth kulaklığı ile de kullanılabilir aslında.

Temelde sayısal bir saat olan ürünün barındırdığı menüye basit bir dokunuşla ulaşabiliyorsunuz. Bu menüde ise adres defteri, takvim, mesajlar ve telefon ikonları bulunuyor. Tüm bunların yanı sıra 1.4 megapiksel kameraya sahip olan cihazla, video ve fotoğraf çekmek de mümkün. Gelen aramaları cevaplandırmak içinse, Bluetooth kulaklığınızı takmanız yeterli. Dick Tracy stili saatin fiyatı ise 200 dolar.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun