Yazılım 09 ŞUBAT 2010 / 12:59

Vodafone sigarayı bıraktırıyor

Vodafone'un yeni hizmetinden yararlanmak için "BIRAK" yazıp 6776'e göndermek yeterli.

Vodafone'un yeni hizmetinden yararlanmak için "BIRAK" yazıp 6776'e göndermek yeterli.


Vodafone, sigarayı bırakmak isteyenler için Dünya Sigara Bırakma Günü'nde "Sigarayı Bırakma Servisi"ni başlattı. Bu hizmet kapsamında Vodafone, Allen Carr sigarayı bırakma yöntemlerini düzenli olarak abonelerine gönderiyor.

Servise üye olan aboneler her gün Allen Carr sigarayı bırakma konferansları ve kitaplarından yazı ve mesajları içeren bir SMS alıyor. "BIRAK" yazıp 6776'e gönderen her abonenin yararlanabileceği bu hizmet 4 ay boyunca devam ediyor. Hizmete üye olmanın haftalık bedeli ise 10 SMS veya 20 kontör. Servise abone olan her 5000'inci kişi bir misafiri ile birlikte Kaz Dağları'nda 2 günlük tatil hakkı kazanacak.

Allen Carr yöntemleri üç aşamadan oluşuyor. Birinci aşamada, sigara içicisi neden sigara içtiğini, neden elinin sürekli sigara paketine gittiğini anlıyor. Zamanla sigara içme isteği azalmaya başlıyor. Bu bölümün sonunda içicinin son sigarasını keyifle içmesi ve bu çıkmazdan kendisini kurtarması isteniyor. Son sigaranın içilmesinden sonra ise derin rahatlama tekniği ile bilinç altına hitap ediliyor. Son derece etkili olan bu yöntemle olumlu sonuçlar alınıyor.