Yazılım 15 EKİM 2008 / 12:17

Vodafone heyecanla 9 Kasım’ı bekliyor…

Cep telefonu operatörleri, 9 Kasım’da başlayacak olan numara taşınabilirliği uygulaması konusundaki hazırlıklarını büyük ölçüde tamamladılar.

Cep telefonu operatörleri, 9 Kasım’da başlayacak olan numara taşınabilirliği uygulaması konusundaki hazırlıklarını büyük ölçüde tamamladılar.

Vodafone da düzenlediği basın toplantısında, yeni uygulama konusunda hazırlıklarını tamamladıklarını açıkladı. Numara taşınabilirliği ve Vodafone’un bu alandaki çalışmaları hakkında bilgi veren Vodafone Türkiye Kurumsal İş Birimleri Bölüm Başkanı Ahmet Ulubay, Vodafone’un sistemini numara taşınabilirliğine hazır hale getirmek için 24 saat işbaşında olduğunu ifade ederek, “Tüm operatörler ve Telekomünikasyon Kurumu ile iyi bir işbirliği içindeyiz. Başlıca hedefimiz en iyi hizmet kalitesini ve yenilikçi ürünleri sunarak cep telefonu kullanıcıları için en cazip operatör olmak” dedi. Bugün Vodafone Türkiye’nin Vodafone Grubu’nun yükselen yıldızları arasında yer aldığını belirten Ulubay, Haziran sonu itibarıyla, Vodafone Türkiye’nin toplam abone sayısının, bir önceki yıla göre yüzde 16’dan fazla artış göstererek yaklaşık 17 buçuk milyona ulaştığını sözlerine ekledi. Vodafone’un 2006 yılında Türkiye pazarına girişinde rekabeti de beraberinde getirdiğine dikkat çeken Ulubay, numara taşınabilirliğinin tüketiciye getireceği özgürlükle teşvik edeceği rekabetin, sektörde abone kazanımı için kilit faktörler olmayı sürdüreceğini dile getirdi. Toplantıda numara taşınabilirliğinin altyapısı ve Vodafone’un çalışmaları hakkında bilgi veren Vodafone Türkiye Telekomünikasyon Politikaları Başkanı Dr. Esen Sirel Ongun ise şebeke altyapısı iyileştirme konusunda Motorola ile 2006 yılı sonunda başlatılan iki yıllık, 900 milyon dolarlık projenin son adımlarına yaklaşıldığını, proje sona erdiğinde Vodafone'un Türkiye pazarına girdiğinden bu yana toplam yatırım tutarının 5 milyar doları aşmış olacağını vurguladı. Dr. Sirel Ongun, şunları ifade etti: “Vodafone, Türkiye pazarına girdiği 2006 yılından bu yana baz istasyonu sayısında yüzde 81, kapasitede ise yüzde 182 artış sağladı. Bugün nüfus açısından kapsama alanı oranımız yüzde 98,5. Hedefimiz, bu yıl sonuna kadar nüfus yoğunluğu bin ve üzerinde olan yerlerin yüzde 100’ünü kapsamak. Türkiye pazarına girdiğimiz günden bu yana ses kalitesinde de yüzde 10’luk iyileşme sağladık. Ayrıca Motorola’yla çalışmalarımız kapsamında tüm baz istasyonlarımızı en yeni nesil teknolojiyle değiştiriyor, geleceğin teknolojilerine yatırım yapıyoruz.”

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun