Yazılım 29 OCAK 2015 / 11:59

VMware vCloud Air yenilendi

Sanallaştırma ve bulut altyapısının lideri VMware, VMware vCloud Air için geliştirilmiş felaket kurtarma ve ileri derece ağ hizmetlerinin tanıtımını gerçekleştirdi.

VMware ayrıca müşterilerin sadece kullandıkları kaynakların bedelini hızlı bir şekilde ödeyebilecekleri ve çevrimiçi bağlanma olanağı veren vCloud Air Virtual Private Cloud OnDemand’in genel satışına başlandığını da duyurdu. VMware, vCloud Air OnDemand’in genel satışa çıkmasının bir parçası olarak müşterilerin aboneliklerinde öngörülebilen faturalara sahip olmaları kolaylaşacak. Bunun yanında yeni Abonelik Satın Alma Programı ile sadece kullanılan bulut kaynaklarının ödemesini yapacakları yeni bir programın da tanıtımı gerçekleştirildi.

VMware Bulut Hizmetleri İş Biriminden Sorumlu Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü Bill Fathers açık bulutun her VMware müşterisinin gelecek vizyonunun bir parçası olduğunu çünkü bunun hızlı hareket etmelerine ve BT altyapılarından çok daha fazla parasal değer elde etmelerine yardımcı olduğunu belirtiyor. Fathers sözlerini şu şekilde sürdürdü:

“VMware vCloud Air, müşterilerimize hem yeni hem de var olan uygulamalar için bu faydaları sağlıyor. Duyurusu gerçekleştirilen hizmet iyileştirmeleri, var olan vSphere ortamlarıyla uyumlu açık bulut platformuna müşterilerimizin güçlü ilgisini yansıtmaktadır.”

Hibrit bulutun en fazla tercih edilme sebeplerinden biri de felaket kurtarma ve iş sürekliliğini kolaylaştırmasıdır. BT, birçok şirketin hayat damarı haline geldi ve BT sistemlerindeki herhangi bir kesilme ciro kaybına, fırsatların kaçırılmasına ve rekabette dezavantajlı duruma düşülmesine neden olabiliyor. VMware vCloud Air Disaster Recovery iş sürekliliği planlaması için ekonomik, esnek ve basit felaket kurtarma sağlıyor.

VMware vCloud Air Felaket Kurtarma bir saatten daha kısa süre içerisinde çalışır hale getirilebilir ve sanal makinelerle veriyi vCloud Air’e yedekleyerek felaket anlarında daima hazır bir sanal veri merkezi sağlar. Kurumlar felaket kurtarma için vCloud Air’i seçiyorlar çünkü var olan sanallaştırılmış ortam üzerinde hiçbir değişikliğe ihtiyaç duymuyor ve hali hazırda kullandıkları tüm işletim sistemleri ve uygulamalarını hiçbir dönüştürmeye ihtiyaç duymadan destekliyor.

vCloud Air’e Anında Erişim

VMware vCloud Air Virtual Private Cloud OnDemand kurumlara anında erişim için online kayıt ve kredi kartı ya da ödeme anlaşmasıyla kullandıkları kadar ödeme olanağı veriyor. Bağımsız kullanıcılar kayıt olduklarında 300 dolarlık ücretsiz hizmet alıyorlar, testler yapabiliyor, riske girmeden kavram kanıtlama ve uygulama yerleştirmesi gerçekleştirebiliyorlar. Hiçbir şekilde önden kaynak taahhüdü ve ödemeyle karşılaşmıyorlar: Ücretlendirme, kaynaklar kullanıldıkça hesaplanıyor (dakika başına) ve aylık olarak faturalandırılıyor.

Abonelik Satın Alma Programı


VMware Abonelik Satın Alma Programı (SPP) herhangi bir bulut hizmetini kullanan ve yalnızca kullandıkları kadar ödeyen kurumlar için tam esnekliği, düzenli ve öngörülebilir faturalamayla birleştirecek. Kurumlar hemen yapacakları tek bir ön ödemeyle ya da 2015’in ikinci yarısında başlayacak düzenli aylık taksitlerle SPP fonu oluşturabilecekler. Kurumlar taahhüt ettikleri miktara paralel olarak yüksek hacimli indirim elde edecekler. Sonrasında sadece ihtiyaçları kadarı için ödeme yapacak ve ihtiyaç duyduklarında fonlarına ekleme yaparak bulut hizmetlerini kullanarak fonlarını harcayabilecekler. SPP, vCloud Air OnDemand’in yanında Horizon Air de olmak üzere tüm vCloud Air hizmetlerini destekliyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun