Yazılım 13 NİSAN 2009 / 10:55

Veri indirmek hiç bu kadar kolay olmamıştı

Microsoft'un yeni destek servisi MyPhone, kablosuz servis kullanımını kolaylaştırarak içerik aktarımını hızlandırıyor.

Microsoft'un yeni destek servisi MyPhone, kablosuz servis kullanımını kolaylaştırarak içerik aktarımını hızlandırıyor.


Microsoft'un hizmete sunacağı MyPhone servisi, mobil sektörün tıkandığı noktayı açmak; yani kablosuz servis kullanımını kolaylaştırmak için geliyor. Windows yazılımı kullanan telefonlarda çalışacak MyPhone, aslında basit bir destek servisi. Nokia'nın ‘'Share on Ovi'' servisi kadar depolama kapasitesi ve değişik özellikleri olmasa da, kullanımı oldukça kolay görünüyor.


Şu an test aşamasında olan MyPhone, internet aracılığıyla bir cep telefonundaki herhangi bir veriyi ve fotoğrafları; Microsoft veri merkezine aktarıyor. Daha sonra kullanıcılar myphone.microsoft.com adresine giriş yaparak, fotoğraf ve verileri indirebiliyor. Dosyaları cep telefonuna yüklemek sadece birkaç dakika alıyor. Daha sona telefonu kapayıp yeniden açıyorsunuz ve servis çalışıyor. Servis, telefonla herhangi bir işlem yapılmadığı anlarda faaliyet gösteriyor.


Toplam 200 megabayt depolama kapasitesi bulunuyor. Microsoft bu kapasitenin birçok kullanıcı için yeterli olacağı görüşünde. Taleplere göre, kapasiteyi yükseltme konusunda da esnek. MyPhone bu yılın ikinci yarısında kullanıma sunulacak.