Yazılım 05 TEMMUZ 2010 / 07:58

USB girişlerini işgal etmeyen fare kendini gösterdi

Genius'un yeni faresi doğrudan bilgisayara bağlanıyor, ayrıca USB girişine ihtiyaç duymuyor.

Genius'un yeni faresi doğrudan bilgisayara bağlanıyor, ayrıca USB girişine ihtiyaç duymuyor.


Dizüstü bilgisayarlarda USB girişlerini verimli kullanamamak kullanıcıları sıkıntıya sokabiliyor. Öyle ki genelde çoğu kullanıcının bir USB girişi sürekli takılı bir fare için rezerve edilmiş durumda. Sadece bu sebeple bile kısıtlı sayıdaki USB çıkışı sürekli dolu oluyor.

Genius'ın Bluetooth'lu dizüstü bilgisayar faresi Navigator 905BT, USB işgallerine son veriyor. Bluetooth EDR 2,0 ile 10 metreye kadar çalışma mesafesi sağlana fare, 1600 dpi hız hassasiyeti sağlıyor.

Navigator 905BT'de bağlantı ve düşük pil için LED ışıklı gösterge, pil ömrünü uzatmak için güç düğmesi bulunuyor. Ayrıca fareyle gelen CD'nin içinden 60 günlük Norton Symantec deneme sürümü anti virüs yazılımı bulunuyor.

Farklı bir tasarıma sahip farenin asil yakut kırmızısı ve soğuk gümüş renk seçeneği bulunuyor. Tavsiye edilen satış fiyatı 49 TL olan cihaz, Stick N Go aparatıyla kılıf ya da çantaya gerek duymadan bilgisayarla birlikte taşınabiliyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun