Yazılım 01 EKİM 2010 / 13:34

Twitter'a bir de SMS ile bağlanın

Vodafone'lular Twitter'a bağlanıp SMS göndererek tweet yapabilecekler.

Vodafone'lular Twitter'a bağlanıp SMS göndererek tweet yapabilecekler.


Vodafone, dünyanın pek çok ülkesinde sunulan bir hizmeti Türkiye’de de sunmaya başladı. Bu yeni hizmete göre Twitter’daki gelişmeleri takip etmek isteyen Vodafone aboneleri, siteye girmeye gerek kalmadan herşeyi telefonlarından takip edebilecek. Türkiye’de yeni olan Twitter SMS servisi sayesinde SMS ile Twitter’da takip edilen kullanıcıların tweetlerini almak ve yine SMS ile Twitter’da tweet yapmak mümkün.

Twitter SMS nasıl kullanılacak?

Servisi kullanmaya başlamak için basit bir kayıt işlemi yapılması gerekiyor. Kayıt işlemi web üzerinden ya da cep telefonundan Twitter’a girerek yapılabiliyor.

Web’den Twitter'a girerek kayıt yaptırmak isteyen Vodafone abonelerinin Twitter’da "Settings-Mobile" seçeneklerini takip ederek ülkesini seçmesi, telefon numarasını ilgili alanlara yazması ve "verify" butonuna basması gerekiyor. Daha sonra sayfada belirtilen kodu 2444’e göndererek telefon numarasını tanımlatarak ve kayıt işlemi tamamlanıyor.

Cep telefonundan kayıt yapmak isteyenlerin cep telefonunun mesajlar bölümüne "START" yazarak 2444’e göndererek kayıt işlemini başlatması gerekiyor. Cep telefonuna SMS ile gelecek kayıt adımlarını takip ederek basitçe kayıt işlemi tamamlanıyor.

Bunların yanı sıra Twitter SMS servisinde, Twitter tarafından gönderilen ve Twitter’a gönderilen SMS’ler ücretsiz.

SMS ile Twitter’a bağlandınız, peki sonra ne yapılacak?

Örneğin FOLLOW username (takip edilmek istenen kullanıcının adı) yazıp 2444’e SMS göndererek istediğiniz kullanıcının tüm tweetlerinin anında cep telefonunuza gelmesini sağlayabilirsiniz.

@username+ “mesaj” yazarak 2444’e göndererek istediğiniz kullanıcıya yönelik tweet yazabilirsiniz. Ayrıca RT username yazarak 2444’e göndererek istediğiniz kullanıcının son tweetini kaynağını belirterek orijinal tweet’i tekrar yayımlayabilirsiniz.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun