Yazılım 11 KASIM 2008 / 09:46

Toshiba’dan yeni tasarımlı USB flash bellekler

Toshiba yeni USB flash belleklerini geçtiğimiz günlerde tanıttı.

Toshiba yeni USB flash belleklerini geçtiğimiz günlerde tanıttı.


Toshiba Electronics Europe tarafından üretilen yeni USB flash bellekler 16 GB kapasiteye sahip. Geçtiğimiz günlerde tanıtımı yapılan flash bellek serisi eski modellere göre çok daha küçük, gövdesi daha sağlam ve iki kat fazla kapasiteye sahip. 16 GB'a çıkabilmek için son seride 43nm NAND flash işlem teknolojisi kullanılan belleğin ayrıca 2, 4 ve 8 GB seçenekleri de bulunuyor.


Maksimum okuma hızı 18 MB/sn ve yazma hızı 5 MB/sn olan bu ürünler; Windows 2000, Windows XP, Windows Vista ve Mac OS 10.0.2 ve üstü işletim sistemleri ile uyumlu. Windows Vista işletim sistemini kullanan PC’ler ile kullanıldığında Readyboost özelliği ile sistem performansını hızlandırıyor. Ayrıca, ek sanal tampon bellek görevinde bulunabiliyor. Toshiba, yeni seri USB flash belleklerini Türkiye'de Kasım ayında satışa sunmayı planlıyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun