Yazılım 30 MART 2012 / 09:42

SQL Server 2012 1 Nisan’a hazır

Günler sonra kurumsal satışına başlanacak olan veri yönetim platfortmu şu anda büyük dev şirketler tarafından test ediliyor.Microsoft’un boyut ve format kısıtlaması olmaksızın verilerin her yerden yönetiminde kurumlara kolaylık sağlayan platformunun son sürümü SQL Server 2012 son halini aldı. SQL Server 2012, 1 Nisan 2012 itibariyle genel kullanıma sunulacak.

SQL Server 2012 artan veri hacminin getirdiği zorlukların üstesinden gelerek verilerin hızla yararlanılabilir iş bilgilerine dönüştürülmesinde kurumlara yardımcı oluyor. Boyutu ve formatı ne olursa olsun verilerin yönetimi konusunda kurumlara ihtiyaçları doğrultusunda ister kurum içinde isterse bulutta yardımcı olmayı hedefleyen Microsoft, Windows Azure için Apache Hadoop-tabanlı hizmet konusundaki planlarının detaylarını da açıkladı.

Verinin her zamankinden daha hızlı büyüdüğüne dikkat çeken Microsoft Türkiye Uygulama Platformu Ürün Yöneticisi Gökben Utkun, “Kurumlar hızla artan verilerin işlenerek analiz edilmesine gün geçtikçe daha fazla ihtiyaç duyuyorlar. SQL Server 2012 boyut ve format kısıtlaması olmaksızın tüm verilerin kolayca yönetilebileceği platformu ve araçları sunarak işlemeye uygun öngörülerin oluşturulup bunların iş için en etkili biçimde kullanılabilmesini sağlıyor” diye konuştu.

Dev kurumlar test ediyor

Microsoft SQL Server 2012; Volvo, Revlon, HSN, Sanofi Pasteur, Klout ve LG Chemical gibi üreticiler tarafından imalat süreçlerinde etkin biçimde kullanılıyor olmasıyla da onaylandı. Söz konusu kuruluşlar SQL Server 2012’nin bir çok donanım ve yazılım işortağı tarafından desteklenen geniş ekosisteminin getirdiği avantajlardan da yararlanabiliyor.

Microsoft ünlü danışmanlık şirketi Forrester’ın SQL Server 2012’ye geçişin kuruluşlara sağlayacağı toplam ekonomik etki üzerine yaptığı özel araştırmanın sonuçlarını da açıkladı. Söz konusu araştırmaya göre SQL Server 2012 geçiş yapacak olan kuruluşlar yatırımlarının yüzde 189 oranında geri dönüşümünü 12 aylık süre içerisinde sağlayabilecek.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun