Yazılım 04 MAYIS 2012 / 11:33

Şirketlerin bulut bilişime geçiş süreçleri kolaylaşıyor

EMC, Velocity iş ortakları tarafından pazara sunulan VSPEX ile birlikte işletmelerin bulut bilişim geçiş süreçlerini hızlandırmayı ve kolaylaştırmayı hedefliyor. Sanallaştırma, sunucu ve ağ teknolojilerinden oluşan çözüm, 14 adet VSPEX ön konfigürasyonu, bulut bilişime geçen işletmelere yönelik olarak en sık karşılaşılan vakaları temsil ediyor. Son kullanıcıların bilgi işlem sistemlerini konuşlandırmaları konusunda sanal masaüstü bilgisayarda VMWare View ya da Citrix XenDesktop ile çalışma seçeneği sunan çözüm, iş ortaklarından gelecek taleplere bağlı olarak ek VSPEX konfigürasyonlarını kullanıcılara takdim edebilecek.

EMC’nin VSPEX konfigürasyonunu geçerli kılması sisteme konuşlandırma süresini önemli ölçüde kısaltabiliyor, bununla birlikte şirketlere özel bulut konuşlandırma işlemlerinde Microsoft Bulut için Sistem Merkezi ve VMware vCenter Operasyon Yönetim Yazılım Paketi kullanılarak tek bir yönetim noktası sağlayarak şirketlerin işlerin kolaylaştırıyor.

Veri tekilleştirme, sıkıştırma gibi teknolojileri kullanarak şirketlerin giderlerini azaltan çözüm, bu teknolojileri hipervizör ve son kullanıcılara yönelik bilgi işlem ortamları ile entegre edebiliyor. Ayrıca kanal ortakları yeni çözümle birlikte müşterilerine daha komple çözümler satabilmenin yanı sıra bu bileşenlerle daha yüksek oranda birbirine iliştirilebiliyor.

Hedef: Sadelik ve esneklik

VSPEX, şirketler için entegrasyon ve uygulama maliyetlerini düşürürken, komple bir çözümün tüm faydalarını sunarak iş ortaklarının satış sürecine yardım da bulunuyor. EMC, şirketlerin kanal ortaklarının yeni çözümü en kısa sürede pazara sunmalarına yardımcı olmak için onlara teknik ve satış konularında eğitimler sağlıyor.

Konuyla ilgili konuşan EMC Corporation’ın Başkan Yardımcısı ve Pazarlama Başkanı Jeremy Burton, bulut bilişime geçmeye başlayan şirketlerin sadelik ve esnekliğe ihtiyacı olduğunu söyledi. Burton, VSPEX'in bu doğrultuda şirketlere sadelik ve esnekliğin mükemmel dengesini sunarken, aynı zamanda verimliliği de en üst düzeye çıkardığını ifade etti.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun