Yazılım 17 AĞUSTOS 2012 / 10:21

Sega kapılarını bağımsız geliştiricilere açıyor

Mobil oyun pazarında bağımsız geliştiricilerin oyunlarını yayınlamak ve üretim sürecinde destek vermek üzere Sega Alliance kuruldu.Mobil oyun pazarı hızla genişlerken, bu pazarın içinde kendine yer bulmakta zorlanan oyun devi Sega, bağımsız geliştiricilerin oyunlarını yayınlayacağı bir platform kurdu.

Sega Alliance adı verilen oluşum, geliştiricilerin oyunlarının yayınlamanın yanında pazarlama ve üretim sürecinde de destek verecek. Özellikle kaynak bulmakta zorlanan oyun geliştiricilerinin Sega Alliance’ın kapısını çalması bekleniyor.

Avrupa ve ABD’de açılan Sega Alliace, Boston’da kurulan Owlchemy Labs’in oyunu Jack Lumber’ı piyasa sürdü. Oyunun iPad, iPhone ve iPod Touch’larda oynanabildiği açıklandı.

Sega’nın dijital işler bölümünde başkan yardımcılığını yürüten Chris Olson, “Sega Alliance ile birlikte, Owlchemy Labs gibi yetenekli geliştiricileri piyasaya çıkarmayı hedefliyoruz” dedi.

Detaylar için http://blogs.sega.com/adresini kullanabilirsiniz. App Store'da satılan oyunun tanıtım filmini aşağıda bulabilirsiniz.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=qkIUAyie4xA[/youtube]
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun