Yazılım 17 AĞUSTOS 2012 / 10:21

Sega kapılarını bağımsız geliştiricilere açıyor

Mobil oyun pazarında bağımsız geliştiricilerin oyunlarını yayınlamak ve üretim sürecinde destek vermek üzere Sega Alliance kuruldu.Mobil oyun pazarı hızla genişlerken, bu pazarın içinde kendine yer bulmakta zorlanan oyun devi Sega, bağımsız geliştiricilerin oyunlarını yayınlayacağı bir platform kurdu.

Sega Alliance adı verilen oluşum, geliştiricilerin oyunlarının yayınlamanın yanında pazarlama ve üretim sürecinde de destek verecek. Özellikle kaynak bulmakta zorlanan oyun geliştiricilerinin Sega Alliance’ın kapısını çalması bekleniyor.

Avrupa ve ABD’de açılan Sega Alliace, Boston’da kurulan Owlchemy Labs’in oyunu Jack Lumber’ı piyasa sürdü. Oyunun iPad, iPhone ve iPod Touch’larda oynanabildiği açıklandı.

Sega’nın dijital işler bölümünde başkan yardımcılığını yürüten Chris Olson, “Sega Alliance ile birlikte, Owlchemy Labs gibi yetenekli geliştiricileri piyasaya çıkarmayı hedefliyoruz” dedi.

Detaylar için http://blogs.sega.com/adresini kullanabilirsiniz. App Store'da satılan oyunun tanıtım filmini aşağıda bulabilirsiniz.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=qkIUAyie4xA[/youtube]