Yazılım 02 MART 2015 / 15:10

SAS "Adres Doğrulama ve Eşleştirme" çözümünü hayata geçirdi

SAS, sigorta şirketleri ve bankalar başta olmak üzere birçok kurumun müşterileri ile ilişkilerini sürekli ve verimli hale getirmek için Sade Yazılım ile geliştirdiği "Adres Doğrulama ve Eşleştirme" çözümünü sunuyor.Çok sayıda müşterisi olan, sigorta şirketleri ve bankalar gibi kurumlar için müşterileriyle sürekli ve doğru bir iletişim kurmak önemli. Sayısı milyonlara ulaşan müşterilerin başta adres olmak üzere iletişim bilgilerinin güncel ve doğru tutulması, verimli bir iletişimin tesis edilebilmesi için öncelikli konular arasında yer alıyor.

Referans Veritabanıyla Doğrulama

Sigorta şirketleri ve bankaların bu önemli sorununu çözmek için bir adım atan SAS, SAS Adres Doğrulama ve Eşleştirme adını verdiği çözümü kullanıma sunuyor. SAS ve iş ortağı Sade Yazılım ve Danışmanlık tarafından SAS çözümleri kullanılarak geliştirilen uygulama, kurumların adres veri tabanlarının kalitesini iyileştirerek, iş sonuçlarına doğrudan etki edecek pekçok fayda sağlıyor.

Yeni girilen adreslerin, Ulusal Adres Veritabanı gibi bir referans veritabanı ile doğrulanarak girilmesini sağlayan SAS Adres Doğrulama ve Eşleştirme çözümü gerçekte varolan bir adresin girilmesinin garanti edilmesini ve adres bilgilerinin ilçe, mahalle, sokak isimleri gibi değişikliklerden izole hale gelmesini sağlıyor. Bununla birlikte kurumlar daha güvenilir konumsal analizler yapabillir, müşteri eşleştirme ve tekilleştirme çalışmalarını kolaylaştırabilir, adrese bağlı pazarlama fırsatlarını değerlendirebilir, postalama giderlerini azaltabilir ve dolandırıcılılık durumlarını daha kolay tespit edebilir hale geliyor.

SAS Türkiye Kıdemli Çözüm Yöneticisi Görkem Şevik, bu çözümün sigorta sektörünün önemli sorunlarından birini fırsata çevirme potansiyeline sahip olduğunu vurguluyor ve ekliyor:

“Daha önce yapılan çalışmaların sonuçlarına bakarak da söyleyebilirim ki, çözümümüz hatasız sonuç veriyor ve müşterilerimiz kesinlikle olumlu etkilerini görüyorlar. Ayrıca bu çözümü kullanmak isteyen müşterilerimize örnek veri seti ile test çalışması da sunarak çözümün faydalarını gösterebiliyoruz.”
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun