Yazılım 16 MART 2012 / 16:00

SAP’nin gündeminde HANA vardı

‘İşte o an’ sloganıyla gerçekleşen SAP Forum 2012 etkinliğinde şirketin sunduğu yeni bellek içi teknoloji HANA konuşuldu.En son Eylül ayında BT sektörünü bir araya toplayan SAP Forum etkinliğinin 2012 ayağı bugün İstanbul Kongre Merkezi’nde gerçekleşti. Şirketin inovasyon yılı olarak duyurduğu 2012 yılının gözde teknolojisi olarak ön plana çıkan HANA etkinliğe damgasını vuran konu oldu. Kısa süre önce Cem Yeker’den genel müdürlük görevini devralan Dr.Daniel Holz’un katılımıyla gerçekleşen SAP Analytics & Innovation Forum 2012, sektörden pek çok çözüm sağlayıcı şirketin de yer aldığı bir fuar alanına dönüştü.

Mobil teknoloji dünyasının önde gelen isimlerinden Sybase Kıdemli Başkan Yardımcısı Irfan Khan ile sosyal medya ve analitik alanındaki konferansların popüler konuşmacılarından SAP BusinessObjects Stratejik Pazarlama Direktörü Timo Elliott’un konuşmalarıyla başlayan etkinlikte onlarca paralel oturum düzenlendi. Bu oturumlarda iş ortakları, iş analitiği ve kurumsal verinin değerlendirilmesi noktalarında hazırladıkları sunumlarla ziyaretçilere bilgi aktardı ve kendi çözümlerini tanıttı. İş ortaklarının düzenledikleri oturumların ağırlıklı olarak teknik sunumlarla desteklendiği dikkat çekti. Ön plana çıkan diğer konular; iş analitiği, iş zekası, veritabanı ve mobilite oldu.

HANA raporlama sürelerini kısaltıyor

Etkinliğin altın sponsorları arasında yer alan Elsys Grubu şirketlerinden Intelart da sunumlarıyla katılımcılar arasında yerini aldı. Intelart Genel Müdürü Serdal Mermer, HANA’nın donanım tarafı da olan güçlü bir bellek içi çözüm olduğunu belirterek kurumların raporlama süreçlerinde ciddi kısalmaların bu teknolojiyle beraber geldiğini belirtti. Bazı projelerde dakikaları bulabilen bir raporlamanın saniyeler seviyesine indiğini vurguladı.

 
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun