Yazılım 26 EYLÜL 2008 / 10:15

Salesforce CRM sistemi iPhone’da

Salesforce CRM uygulamaları ve yine hizmete bağlı yazılım geliştirme platformu Force.com, “Salesforce Mobil Uygulamaları” olarak Apple’ın App Store’unda yerini aldı.

Salesforce CRM uygulamaları ve yine hizmete bağlı yazılım geliştirme platformu Force.com, “Salesforce Mobil Uygulamaları” olarak Apple’ın App Store’unda yerini aldı.


Salesforce.com’un CRM uygulamaları ile birlikte, herhangi bir web tabanlı üçüncü parti yazılım geliştirmeye imkan sağlayan hizmete bağlı Force.com platformuna bundan böyle iPhone üzerinden kolayca erişilebilecek. Salesforce’un Türkiye’deki tek yetkili ve sertifikalı iş ortağı Inspark Akıllı İş Çözümleri'nin Profesyonel Hizmetler Direktörü Serdar Susuz konuyla ilgili şunları söyledi: “İş dünyasında yaşanan ve hergün giderek artan yoğun tempo bugün her ölçekten şirketin mobil teknolojileri kullanımını neredeyse zorunlu hale getirmiş durumda. Özellikle konu müşteri ilişkileri, satış ve pazarlama olduğunda bu ihtiyaç daha da öne çıkıyor. O nedenle Salesforce.com bu tür mobil uygulamaları yaygınlaştırmak için azami çaba gösteriyor. iPhone projesi de bunlardan biri. iPhone üzerindeki Salesforce Mobil uygulamaları sayesinde, bugün Salesforce.com ve Force.com platformlarının sağladığı tüm imkânlardan zamana ve mekâna bağlı kalmaksızın mobil olarak yararlanabiliyorsunuz. Salesforce CRM uygulamaları ile nerede olursanız olun dilediğiniz an en kritik müşteri bilgilerinize ulaşabildiğiniz gibi, Force.com platformu sayesinde iPhone için web tabanlı üçüncü parti yazılımlar geliştirebiliyorsunuz.”


iPhone üzerinde yeralan Salesforce Mobil CRM uygulamaları, iPhone’un zaten sahip olduğu e-posta, telefon ve haritalar gibi fonksiyonlarını mobil çalışanlar için verimli hale getiriyor. Örneğin satış temsilcileri iPhone üzerindeki Salesforce uygulamalarını kullanarak önemli müşteri verilerine hızlı bir şekilde ulaşabiliyor, telefon görüşmelerini ve e-posta mesajlarını Salesforce CRM üzerinden gerçekleştirebiliyor ya da Salesforce CRM uygulaması üzerinde istedikleri müşteri bilgileri için yaptıkları sorgulamaları kolaylıkla iPhone’larına gönderebiliyorlar. iPhone kullanıcılarının uygulamaya sahip olmak için yapmaları gereken şey iPhone ana ekranındaki App Store ikonuna tıklayarak Salesforce Mobil uygulamasını bulmak ve belirtilen talimatlar doğrultusunda uygulamayı indirmek.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun