Yazılım 02 NİSAN 2009 / 13:36

RIM BlackBerry App World’ü başlatıyor

Artık BlackBerry kullanıcılarının da kendilerine ait bir uygulama mağazası var.

Artık BlackBerry kullanıcılarının da kendilerine ait bir uygulama mağazası var.Google'ın Adroid Market'inden ve Apple App Store'dan sonra Research In Motion, BlackBerry uygulamalarını satacağı bir mağaza açtı. BlackBerry App World'de yeni mobil programlar keşfedilip satın alınabilecek. RIM, binlerce geliştiricinin içeriğe katkı sağlamak için sırada olduğunu söylüyor. BlackBerry App World içerik mağazası, eğlence, haberler, müzik, video ve seyahat gibi kategorilere ayrılmış.


Geliştiriciler, satılan uygulamalardan elde edilen gelirin yüzde 80'ini alacak. Apple App Store'larda ise bu oran yüzde 70. Mağazada ücretsiz indirilebilen birçok uygulama var. Ancak kullanıcılar gerekirse bir PayPal hesabı kullanarak uygulama satın alabiliyor. App World'deki en ucuz uygulama 2.99 dolardan satılıyor. iPhone uygulamalarının neredeyse üç katına satılması, mağazanın göreceği talep konusunda kafalarda soru işareti bırakabilir. BlackBerry yazılımlarını kullanan organizasyonlar, akıllı telefonlar üzerinden hangi uygulamaların indirileceğini kontrol edebilecek. 


 


" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun