Yazılım 27 HAZİRAN 2012 / 14:45

PS Vita'ya YouTube uygulaması geldi

PS Vita'ya YouTube uygulaması geldi

Tanıtıldığı gün 22 Şubat’tan beri konuşulan özellik sonunda yayınlandı ve YouTube uygulaması PS Vita için indirilmeye müsait hale geldi. Kullanıcıların uygulama ve oyun çeşitliliği konusunda sıklıkla yakındığı PS Vita, son dönemde atağa kalkmış gibi görünüyor. Mayıs ayı başında Skype uygulamasını yayınlayan Sony, gün itibariyle YouTube uygulamasını PS Vita için indirilebilir konumda olduğunu duyurdu. Küçük ve büyük ekran için tasarlanmış farklı arayüzlere sahip uygulama, 720p’ye kadar olan videoları uygulamada oynatabiliyor. Küçük ekran modunda video izlerken, beğenme ve beğenmeme düğmelerinin yanı sıra önerilen videolar ve yorumlara erişilebiliyor. Büyük ekran modundaysa, kontrol paneli üzerinde ekran büyütme ve küçültme özelliği yer alırken, HD ya da SD kalitesinde izleyebilme düğmeleri yer alıyor.

[caption id="attachment_52849" align="alignnone" width="455" caption="Büyük Ekran Görüntüsü"][/caption]

Oyun çeşitliliği konusunda son zamanda açıkladığı birçok kaliteli oyunun Vita sürümüyle harekete geçtiğini gösteren Vita, YouTube hamlesiyle birlikte uygulama alanında boş durmadığını göstermiş oldu.

Daha detaylı bilgiye Playstation Blog üzerinden ulaşabilirsiniz.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun