Yazılım 03 AĞUSTOS 2012 / 09:32

Polycom RealPresence'in yeni sürümünü tanıttı

Polycom RealPresence'in yeni sürümünü tanıttı

Polycom, mobil video yazılımı RealPresence'in güncel sürümüyle kullanıcıların video görüşme sırasında görüşmenin diğer ucundaki kamerayı daha detaylı kontrol edebilmesine imkan sağlıyor. HTC One S, HTC One X ve HTC Jetstream tabletin yanı sıra yeni Apple iPad ile uyumlu olan yeni sürüm, müşterilerinin konferans salonları, masaüstü sistemler, laptoplar ve mobil cihazlar gibi diğer standartlara dayalı video ortamlarla sanal olarak iletişimde kalabilmeleri için uygun video işbirliği yapıyor.

Yeni sürüm, geniş kapsamlı uygulamalarla, protokollerle, arama kontrol sistemleriyle ve son noktalarla kablosuz olarak birlikte çalışabilmesi için şirketin açık standartlara dayalı yaklaşımıyla geliştirildi. Akıllı telefonların kurumsal e-posta sunucularına bağlandığı gibi, kullanıcılar RealPresence Mobile’ın tedarik, yönetim, güvenlik duvarı geçişi, içerik paylaşımı, masaüstü ve büyük video oda sistemlerine bağlantı gibi gelişmiş özelliklerden faydalanarak RealPresence Platform’a kayıt olabiliyorlar.

Konuyu değerlendiren Polycom Ürün ve Servis Başkanı Sudhakar Ramakrisha, şirket olarak mobil cihazlara yönelik yenilikçi video işbirliği çözümleri geliştirdiklerini söyledi. Ramakrisha, mobil iş gücünün büyümesi ve kendi cihazını getir uygulamasının artmasıyla birlikte Polycom ve ortaklarının tüm cihazlarda, işletim sistemlerinde, protokollerde ve ağlarda desteklenen güvenli video iş birliğine ulaşımı genişlettiğini vurguladı.

Kullanıcılar yeni güncellemeyi 27 Temmuz tarihinden itibaren iPad, iPad 2 ve iPhone 4S için AppStore’dan indirebilirken HTC One S, HTC One X, HTC Jetstream, Motorola XOOM, Motorola DROID XYBOARD, Samsung Galaxy Tab 8.9 ve Samsung Galaxy Tab 10.1.için Google Play’den ücretsiz olarak indirilebiliyorlar.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun