Yazılım 07 TEMMUZ 2009 / 08:27

ÖSS sonuçları Avea ile ceplerde

Avea ve ÖSYM işbirliği ile gerçekleştirilen “Mobilöğren ÖSS Mobil Bilgi Servisi” ile Avea aboneleri sınav sonuçlarını anında öğrenirken, Patlican üyeleri servisten yüzde 50 indirimle faydalanıyor.

Avea ve ÖSYM işbirliği ile gerçekleştirilen “Mobilöğren ÖSS Mobil Bilgi Servisi” ile Avea aboneleri sınav sonuçlarını anında öğrenirken, Patlican üyeleri servisten yüzde 50 indirimle faydalanıyor.


Avea, ÖSYM işbirliği ile hayata geçirdiği "Mobilöğren ÖSS Mobil Bilgi Servisi" ile ÖSS sonuçlarını ÖSYM tarafından açıklandığı anda abonelerine kısa mesaj ile ulaştırıyor. ÖSS sonuçlarını açıklandığı anda öğrenmek isteyen Avea abonelerinin, "OSS boşluk 11 haneli TC Kimlik numaralarını" yazıp, 3366'ya kısa mesajla göndererek servise kayıt yaptırmaları yeterli.

Sonuçlar; Alanı, Alandışı, Ekpuanlı ve Dil puanları olmak üzere toplam 7 mesaj halinde gönderilecek. Servis mesaj başına 1 standart SMS / 2 kontör olarak ücretlendirilecek. Avea, gençlik platformu "Patlican" üyelerine, ÖSS sonuçlarını yüzde 50 indirimle öğrenme fırsatı sunuyor.


Bu doğrultuda, sonuçların açıklanmasından 1 gün önce saat 24:00'a kadar servise kayıt yaptıran Patlican üyeleri, tüm sınav sonuçlarını 8 standart SMS yerine sadece 4 standart SMS ücreti ödeyerek öğrenebilecek. Kampanya süresince kayıt olmayan "Patlican" üyeleri ile "Patlican" üyesi olmayan Avea aboneleri ise servisten mesaj başına 1 standart SMS ücretiyle yararlanabilecek.


Adaylar, sonuçlar açıklandıktan sonra da 3366'ya mesaj atarak sorgulama yoluyla ÖSS puanlarını öğrenebilecekler.


Sorgulama servisi kapsamında aboneler;


•"OSS" boşluk TC Kimlik numarası yazarak tüm ÖSS sonuçlarını,


•"OSS" boşluk TC Kimlik numarası boşluk "ALANI" yazarak ALAN puanlarını,


•"OSS" boşluk TC Kimlik numarası boşluk "ALANDISI" yazarak ALANDIŞI puanlarını,


•"OSS" boşluk TC Kimlik numarası boşluk "EKPUANLI" yazarak EKPUANLI puanlarını,


•"OSS" boşluk TC Kimlik numarası boşluk "DIL" yazarak DİL puanlarını öğrenebilecek.