Yazılım 21 ARALIK 2012 / 15:27

Oracle Java SE8'in ön sürümünü yayınladı

Oracle Java SE8'in ön sürümünü yayınladı

Oracle, Raspberry Pi gibi ARM mimarisi tabanlı Linux sistemlerde çalışan JavaFX uygulamaları araçlarını içeren Java 8 Standart Sürümü’nün (SE8) ilk geliştirici ön sürümünü piyasaya sundu. Bütünleşik sistemlerde uygulama geliştiriciler tarafından kullanılabilen Java SE8, aynı zamanda Linux sistemlerde çalışan uygulama yazılımını destekleyen JavaFX (JDK8)’i de içeriyor.

SE8’in ilk geliştirici ön sürümüyle ilgili Oracle’ın blogunda görüşlerini paylaşan Java yazılımcısı Stephen Chin, SE8'in küçük bütünleşik projeleri yaratmak için büyük bir platform ve öğretme açısından da düşük maliyetli bir programlama sistemi olduğunun altını çizdi.

Oracle, Java SE8’in ön sürümü ile ilgili alınacak geri bildirimler doğrultusunda geliştirme biriminin sürümü yenilemesini hedefliyor. Java SE8 hala kullanılan Java SE6 ve Java SE7’yi takip ediyor. Oracle, Java SE6 ile ilgili güncellemeleri ve güvenlik düzenlemelerini Temmuz 2012’de sona erdirmeyi planlamasına karşın SE7’nin piyasaya çıkışı geciktiğinden SE6 piyasadan Kasım ayında çekildi. Şirket, son olarak 3 Aralık’ta yaptığı açıklamada Java6‘yı Şubat 2013’ün ortalarına kadar destekleyeceğini açıkladı.
ETİKETLER : java java se8 oracle
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun