Yazılım 30 HAZİRAN 2010 / 11:14

Optimus Popularis gün ışığına çıktı

Bir klavyeye 1000 dolar para verebilecek olan varsa önden buyursun...

Bir klavyeye 1000 dolar para verebilecek olan varsa önden buyursun...


Tuşları OLED ekranlardan oluşan klavyeleriyle bilgisayar aleminin tanınmış tasarımcıları arasında yer alan Art Lebedev, Optimus Popularis adını verdiği yeni gladyatörünü klavyesini gün yüzüne çıkardı. Satışa hazır olduğunda 1000 doların altında bir fiyat etiketine sahip olması için özellikle çaba harcandığı belirtilen bu klavye, serinin ilk klavyesi olan Optimus Maximus'ta olduğu gibi OLED ile ışıklandırılmış tuşlardan ve buna ek olarak orta şeridinde bir OLED bilgilendirme ekranından oluşacak. Çiklet tipi tuş tasarımına sahip olan klavyede bu kez numerik tuş takımı bulunmuyor.

Art Lebedev'in Optimus serisi klavyeleri, her bir tuşun altında küçük bir OLED ekran barındırıyor. Böylece her bir tuşu o anda bilgisayarda yaptığınız işe uygun olarak anında yeniden düzenleyebiliyor, klavye dilini değiştirebiliyor, oyunlara veya yazılımlara özel tuş fonksiyonlarını simgesiyle birlikte anında klavye tuşlarına atayabiliyorsunuz.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun