Yazılım 29 MAYIS 2012 / 15:29

Öğrenci servislerini takip edebilen yazılım

Öğrenci servislerini takip edebilen yazılım

Öğrenci servislerinin yolculuk sırasında haritadan izlenmesini ve okul sonrası belirlenen rotanın kontrol edilmesini sağlayan bir yazılım geliştiren FMV Erenköy Işık Fen Lisesi öğrencisi Berke Difyeli, ailelerin ve okul yönetimlerinin bu konudaki endişelerine son verecek.TÜBİTAK Proje Yarışması'nda ödül alan “Hem Trafikte Hem Cepte” adındaki proje, Java ve Android İşletim Sistemi, cep telefonu, harita işaretleme gibi teknoloji ve teknikleri kullanıyor. Milli Eğitim’e bağlı 17 milyon öğrenci için kullanılabilecek olan proje, hem velilere hem de okul yönetimlerine güvenlik amaçlı olarak öğrencilerin seyahatlerinin takip edilmesinde yardımcı olacak.

Proje hakkında konuşan genç mucit, ailelerin, çocukların okula gidiş gelişlerinde ve okul sonrası etkinliklerde güvenle ulaşması gereken yere ulaşıp ulaşmadığını kontrol etmesini ve o anki lokasyonu bilmelerini sağlayan bir program ürettiğini vurguladı.

Difyeli, hem bilgisayarlarda, hem de cep telefonlarında kullanılan Java dilini seçtiğini ifade ederken, projenin prototip olmadığını ve kullanıma hazır olduğunun altını çizdi.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun