Yazılım 28 HAZİRAN 2012 / 12:20

Office 365 Türkçe hizmete başlıyor

Office 365 Türkçe hizmete başlıyor

Microsoft, geçen yıl Kasım ayında yayınladığı yeni nesil bulut çözümü Office 365'i Türkçe olarak hizmete sunuyor. Her ölçekten kuruma yönelik çözümler üreten Office 365, kurumların zamandan ve paradan tasarruf ederek değerli kaynaklarını daha etkin kullanabilmelerine olanak sağlıyor. İçerisinde Microsoft Office, Microsoft SharePoint Online, Microsoft Exchange Online ve Microsoft Lync Online ürünlerini paket halinde sunan ürün, çalışanların PC, tablet ve akıllı telefonlarından çalışmalarına imkan tanıyor. Kurumlara yönelik sunduğu güvenlik ve bilişim teknolojileri denetimleriyle de bulut konusundaki soru işaretlerini ortadan kaldırıyor.

Konuyla ilgili konuşan Microsoft Türkiye Office Pazarlama Grup Müdürü Onur Görür, Office 365’i deneme sürümü yayınlandığından bu yana Türkiye’de bugüne kadar 5 binden fazla kurumun denediğini söyledi. Görür, kurumsal çapta birlikte çalışma olanağını herkes için sağlayacak olan ürünün,  hem KOBİ’ler hem de tüm kurumlar için oldukça verimli ve kârlı bir seçim olduğuna inandıklarını ifade etti. Microsoft Türkiye olarak KOBİ’lere işlerini geliştirerek büyümelerine destek olacak Office 365’i Türkiye’de Türkçe olarak sağlamaktan mutlu duyduklarını ifade eden Görür, Office 365 çözümlerini bugünden itibaren direkt Microsoft’tan ya da Microsoft iş ortaklarından satın alabileceğini dile getirdi.

Yaklaşık 4 aydır mevcut e-posta sistemlerini terk ederek Microsoft Office 365’e geçtiklerini belirten Honda Türkiye Planlama Departmanı Müdür Yardımcısı Mete Karabıçak, eski sistemin yol açtığı 3-4 günlük kesintilerin işlerini sekteye uğrattığını ifade etti. Planlama departmanı olarak e-posta sistemiyle uğraşmak yerine kendi işimize odaklanma fırsatı bulduklarını söyleyen Karabıçak, neredeyse e-posta sisteminin varlığını bile unuttuklarını vurguladı.

30 gün ücretsiz deneme süreci

Microsoft’un sunduğu Office 365 hizmetleriyle birlikte KOBİ’ler Office Web Apps, Microsoft Exchange Online, Microsoft SharePoint Online, Microsoft Lync Online uygulamalarının yanı sıra internet sitelerini 15 dakika içinde, ayda kullanıcı başına 10.80 lira karşılığında çalışır hale getirebiliyor. Aynı zamanda ürün kurumlar için, kullandığın kadar ödeme yöntemiyle ayda kullanıcı başına 21.60 lira karşılığında Microsoft Office Professional Plus masaüstü yazılımıyla birlikte geliyor.

Bugünden itibaren aylık 7.20 liradan başlayan paket fiyatlarla kurumlar ve profesyoneller Office 365 hizmetlerini kullanmaya başlarken, öğrenciler ve eğitimciler ise ürünün sunduğu bulut tabanlı iletişim ve birlikte çalışma araçlarından ücretsiz yararlanabilecek. Kurumlar bugünden itibaren Türkçe olarak kullanıma sunulan ürünü www.office365.com adresinden 30 gün ücretsiz olarak deneyebiliyor ve yine bu internet sitesinden satın alabiliyor.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun