Yazılım 06 TEMMUZ 2011 / 12:03

Office 365 kullanan üniversite köşe oldu

Microsoft, piyasaya sürdüğü yeni bulut tabanlı yazılımını kullanması için bir üniversiteye tam 250 bin dolar verdi.Şirketler yazılımlarını satabilmek ve korsan yazılımı önlemek için tüm yolları denerken, yazılım devi bir üniversiteye Office 365’i kullanması için bedava vermek bir yana, üstüne 250 bin dolar para ödedi. Tabii bunun yanında kurumsal bir bağlılık da oluşturmuş oldu.

Nebraska Üniversitesi Office 365 adlı yeni ‘bulut üretkenlik paketi’nin lisanslarına sahip oldu ve Microsoft’un en üst düzey destek servisini kullanma hakkı kazandı. 12 ile 18 ay arasında sürecek uygulamanın ardından üniversite, yıllık 500 bin dolar olan e-posta operasyon maliyetinden de kurtulacak.

Daha önce aynı üniversiteye büyük indirimler uygulamayı teklif eden Google ve IBM elleri boş dönmüştü. Microsoft ise çok daha etkili(!) bir teklif götürmüş gibi görünüyor.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun