Yazılım 12 EKİM 2012 / 12:58

Office 2013 mobil cihazlara da geliyor

Microsoft, Office 2013’ün üretime hazır olduğunu duyururken, Şubat 2013 itibariyle kullanıma hazır hale gelmesi beklenen program paketinin iOS ve Android platformlarına özel sürümleri olduğu da açıklandı. Temmuz ayı ortalarında duyurulan program, geliştiriciler için Kasım başında kullanıma açıklacak. Tüketicilere de 2013’ün Şubat ayında sunulması beklenen programın, her platformdan erişebilir hale gelmesiyle birlikte zamandan ve iş gücünden oldukça tasarruf edilmesine olanak sağlayacak.

Microsoft Office’in yeni sürümü dokunmatik olarak, ekran kalemi, fare ya da klavye ile tabletleri de kapsayan yeni Windows cihazları üzerinde çalışabilen sezgisel bir tasarıma sahip. Kullanıcı sayısı bakımından dünya birincisi olan yazılımın son versiyonu, Windows cihazları dışında iOS, Android, Symbian ve Mac OS işletim sistemlerine özel versiyonlarda da çalışacak şekilde tasarlandı.

Office 2013’ün göze çarpan özellikleri

• Windows RT içerisinde, Word, Excel, PowerPoint ve OneNote uygulamalarının yeni sürümlerini içeren Office Home and Student 2013 RT, Microsoft Surface’i de kapsayacak şekilde ARM tabanlı Windows 8 cihazlar üzerinde yerini alacak.

• Office belgelerinizi varsayılan olarak SkyDrive’a kaydediyor, böylece içeriğinize her zaman tablet, PC ve telefonunuzdan erişebilmeniz mümkün hale geliyor. Çevrimdışıyken de kullanabildiğiniz belgeleriniz tekrar bağlandığınızda eşitleniyor.

• Office’te oturum açtığınızda, en güncel olarak kullandığınız belgeler, şablonlar, hatta özel sözlüğünüzü de kapsayan kişisel ayarlarınız hemen her cihazınızla erişilebilecek şekilde sizinle birlikte geliyor. Hatta Office en son belgenin neresinde çalıştığınızı bile hatırlayarak, bu noktaya sizi tek bir tıkla geri getiriyor.

• OneNote ile notlarınızı bulutta cihazlar çapında erişilebilecek şekilde bulundurabiliyorsunuz.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun