Yazılım 16 ŞUBAT 2009 / 10:56

Nokia'nın yeni içerik mağazası: Ovi Store

Nokia’nın içerik mağazası Ovi Store, sadece uygulama değil, S40 ve S60 model cep telefonu kullanıcılarına içerik de sunacak.

Nokia’nın içerik mağazası Ovi Store, sadece uygulama değil, S40 ve S60 model cep telefonu kullanıcılarına içerik de sunacak.


Nokia, yeni içerik mağazası Ovi Store’u 16-19 Şubat tarihlerinde Barselona’da gerçekleşmekte olan GSMA Mobil Dünya Kongresi’nde (GSMA Mobile World Congress) tanıttı. Mağazanın iki amacı var: güvenilir içerik bulmayı kolaylaştırmak ve geliştiricilerin iyi bir dağıtım aracına sahip olmasını sağlamak.


Haziran’ın ilk haftası satışa sunulması planlanan Nokia N97 modeli, Ovi Store’a erişimi olan ilk cep telefonu olacak. Nokia’nın mevcut telefon modellerinin potansiyel güncellemesi için kablosuz ağ operatörleri ile çalışacağı tahmin ediliyor.


Nokia, Ovi Store’da en uygun içeriği kullanıcılara göstermek için coğrafi lokasyon verinizi kullanacak. Ayrıca Ovi’de arkadaşlarınızın neler seçtiğini takip edecek. Örneğin İstanbul’da yaşıyorsanız, size Paris metro hattı uygulamasını göstermeyecek. Ovi Store Mayıs ayında hizmete geçirilecek.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun