Yazılım 03 EKİM 2008 / 15:08

Nokia, iTunes ve iPhone’a meydan okuyor

Nokia, ücretsiz müzik paketi “Comes with Music”i piyasaya sunmaya hazırlanıyor.

Nokia, ücretsiz müzik paketi “Comes with Music”i piyasaya sunmaya hazırlanıyor.


Nokia, “Comes with Music” adlı ücretsiz müzik paketi ile Apple'ın dijital müzik piyasasındaki baskınlığına meydan okumaya kararlı. Nokia, uygulamanın ilk olarak İngiltere'de başlatılacağını sonra Avrupa ve Asya'ya geleceğini duyurdu. Finli şirket ilk dokunmatik ekranlı cep telefonunu da satışa sunmayı planlıyor. Bu telefon iPhone’un en büyük rakiplerinden olacağa benziyor. Bu müzik yükleme paketi, Nokia’nın servis uygulamalarındaki ilk büyük adımı.


Nokia’nın müzik paketini pazardaki diğer uygulamalardan farklı kılan yanı ise kullanıcıların yükledikleri tüm şarkıları 12 aylık abonelik süresi boyunca saklayabiliyor olması. "Comes with Music" ve diğer donanım satıcılarına ait bu tür ürünlerin, müzik endüstrisinin düşen CD satışlarından gördüğü zararı telafi etmesi ve yasadışı yüklemeleri azaltmaya yardımcı olması bekleniyor. 


Uzmanlar Apple ve Nokia’nın aynı pazar için farklı yaklaşımlarla savaştığını söylüyorlar. Apple şarkı yüklemelerini ücretlendirirken Nokia’nın abonelik servisi sunmasına dikkat çekiliyor. Uzmanlar bu uygulama sayesinde Nokia’nın iPhone karşısında büyük güç kazanacağını düşünüyorlar.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun