Yazılım 21 KASIM 2012 / 11:38

Nokia Here Maps iOS kullanıcıları için geldi

Nokia Here Maps iOS kullanıcıları için geldi

Apple Maps’in yarattığı hayal kırıklığından sonra Nokia, iOS işletim sistemi için geliştirdiği “Here Maps” uygulamasıyla Apple kullanıcılarının bu konudaki eksikliklerini gidermeyi amaçlıyor. Apple’ın Google ile olan harita ortaklığını bitirmesiyle birlikte yarattığı kendi harita uygulaması kullanıcıların beğenmesini kazanmak bir tarafa, büyük eleştirilere neden olmuştu. Bu konudaki eksikliği gidermeyi amaçlayan Nokia, geliştirdiği uygulamayla birlikte pazara hızlı bir giriş yapmaya hazırlanıyor.

İlk etapta iOS için piyasaya sürülen uygulama, yakın zamanda Android ve Windows 8 işletim sistemi için de piyasaya sürülecek. Google Maps ve Microsoft Bing’e de rakip olacak uygulama, birçok cihaz ve platformda çalışarak pazarda sağlam bir yer edinmeye çalışacak.Servis, içerisindeki tam sayfa harita gösterimi, daha sonrası için offline olarak kaydetme özelliği, içinde Türkiye’yi de barındıran 200 ülkenin üzerinde haritası, arama geçmişi, Facebook’la eşleştirme, adım-adım sesli yönlendirme ve paylaşma gibi belli başlı özellikler ile birlikte geliyor.Tamamen kendi altyapısını kullanan Nokia, servisle birlikte anlık trafik bilgisini de kullanıcılarına aktaracak. Bu sayede kullanıcılar, trafiğin nerede daha yoğun olduğunu görerek, alternatif güzergâhlara yönelebilecekler.

Pazara yeni giriş yapacak olan servisini özellikle Google Maps servisini kullanmaya alışmış ve Apple Maps’ten ağzı yanmış iOS kullanıcılarına iyi bir alternatif olacağını söyleyebiliriz.

Nokia Here Maps’i bu adresten ücretsiz olarak indirebilirsiniz.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun