Yazılım 08 AĞUSTOS 2012 / 10:57

Netaş geliştirdiği yazılımla çağrı merkezi verimliliğini artırdı

Netaş,  geliştirdiği  "Wall Board" yazılımıyla Teknosa Çağrı Merkezi’nin arama yükünün çalışanlar ve üstleri tarafından anında takip edilmesini, çağrı bekleme ve cevaplama süresinin azaltılmasını sağladı.Cisco’nun Contact Central Express 8.6 ürünüyle entegre olabilen yazılım, üç ayrı çağrı merkezi operatörüyle hizmet veren ve bunları tek bir noktadan yönetmek isteyen Teknosa’ya çağrı merkezi altyapısını merkezileştirmek için gerekli altyapıyı sağlıyor.

Geliştirilen yazılımla birlikte çağrı merkezi yöneticileri Wall Board arayüzü sayesinde kaç çağrının beklediğini, bekleme süresini ve cevaplanan çağrıları, bilgisayar ekranında anlık olarak izleyebiliyor. Bu sayede herhangi bir yoğunluk anında cevaplama süresi minimuma indirilerek, bekleyen çağrılara daha hızlı cevap verilmesi sağlanıyor. Çalışanlar ve yöneticiler, günlük, saatlik veya belli periyotlara ait çağrı istatistiklerini anında görebildikleri gibi müşterilere çok daha hızlı geri dönüş yapabiliyorlar.

Konuyla ilgili konuşan Netaş CTO’su Necmi Ön, şirket olarak ilk Wall Board çözümlerini Milli Eğitim Bakanlığı için gerçekleştirdiklerini söyledi. Teknosa'nın dışarıdan aldığı çağrı merkezi hizmetlerini tek bir platformdan izlemek istediklerini söyleyen Ön, geliştirdikleri Wall Board yazılımıyla çağrı merkezinin anlık durumunu ve başarı oranını ekrana yansıtabildiklerini vurguladı. Sistemin çok eski ve farklı çağrı merkezi versiyonlarını da destekleyebildiğini ifade eden Ön, bu çözümü iş ortaklarına sundukları için mutluluk duyduklarını dile getirdi.

Çözümü değerlendiren Teknosa Bilgi İşlem Müdürü Önder Kaplancık, bir ayda geliştirilen ve yaklaşık üç aydır kullanılan bu sistemin, çağrı merkezi operasyonlarını başarıyla sürdürmelerini sağladığının altını çizdi.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun