Yazılım 19 EYLÜL 2013 / 19:00

Mobil uygulama yarışması

Ses ve iletişim teknolojilerini mobil platformlara da uyarlayan SESTEK, “MobApp Challenge” adı altındaki yarışmasıyla, genç mobil yazılımcılar arıyor.

SESTEK teknolojilerini kullanarak mobil uygulamalar geliştirme fırsatı sunulan yarışmaya, üniversitelerin lisans 3. ve 4. sınıf, yüksek lisans ile doktora öğrencileri katılabiliyor. “MobApp Challenge”a, 30 Nisan 2014 tarihine kadar, http://www.sestek.com/tr/mobappchallenge adresinden başvurulabilecek.

Yarışma kapsamında katılımcılardan, SESTEK teknolojilerini kullanarak iOS ve Android işletim sistemi kullanan cihazlar için mobil uygulamalar geliştirmeleri ve projelerini son başvuru tarihine kadar yarışma sayfasına yüklemeleri isteniyor. Mayıs ayında yapılacak ön değerlendirmenin ardından finale kalan projelerin belirleneceği “MobApp Challenge”ta “uygulamada yaratıcılık” kriteri göz önünde bulundurularak en başarılı projeler ödüllendirilecek, ilk 3’e giren yarışmacılar sırasıyla 5.000 TL, 2.500 TL ve 1.000 TL’lik ödüllerin sahibi olacak. Ayrıca, jüri özel ödülünün de verileceği yarışmada dereceye giren isimler SESTEK’te çalışma fırsatını yakalayacak. Kazananların 16 Haziran 2014’te duyurulacağı yarışmanın ödül töreni ise 27 Haziran 2014’te yapılacak.

www.sestek.com/tr/mobappchallenge
ETİKETLER : uygulama yarışması