Yazılım 19 EYLÜL 2013 / 19:00

Mobil uygulama yarışması

Ses ve iletişim teknolojilerini mobil platformlara da uyarlayan SESTEK, “MobApp Challenge” adı altındaki yarışmasıyla, genç mobil yazılımcılar arıyor.

SESTEK teknolojilerini kullanarak mobil uygulamalar geliştirme fırsatı sunulan yarışmaya, üniversitelerin lisans 3. ve 4. sınıf, yüksek lisans ile doktora öğrencileri katılabiliyor. “MobApp Challenge”a, 30 Nisan 2014 tarihine kadar, http://www.sestek.com/tr/mobappchallenge adresinden başvurulabilecek.

Yarışma kapsamında katılımcılardan, SESTEK teknolojilerini kullanarak iOS ve Android işletim sistemi kullanan cihazlar için mobil uygulamalar geliştirmeleri ve projelerini son başvuru tarihine kadar yarışma sayfasına yüklemeleri isteniyor. Mayıs ayında yapılacak ön değerlendirmenin ardından finale kalan projelerin belirleneceği “MobApp Challenge”ta “uygulamada yaratıcılık” kriteri göz önünde bulundurularak en başarılı projeler ödüllendirilecek, ilk 3’e giren yarışmacılar sırasıyla 5.000 TL, 2.500 TL ve 1.000 TL’lik ödüllerin sahibi olacak. Ayrıca, jüri özel ödülünün de verileceği yarışmada dereceye giren isimler SESTEK’te çalışma fırsatını yakalayacak. Kazananların 16 Haziran 2014’te duyurulacağı yarışmanın ödül töreni ise 27 Haziran 2014’te yapılacak.

www.sestek.com/tr/mobappchallenge
ETİKETLER : uygulama yarışması
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun