Yazılım 18 MART 2009 / 12:21

Mobil radyo uygulamalarının hızlı yükselişi

ABD’de 900 radyo istasyonunu işleten Clear Channel, online ve mobil radyo uygulamaları ile dinlenme oranının yüzde 15 arttığını söyledi.

ABD’de 900 radyo istasyonunu işleten Clear Channel, online ve mobil radyo uygulamaları ile dinlenme oranının yüzde 15 arttığını söyledi.


Şirketin, iPhone akıllı telefonlara özel “iheartradio” adlı bir uygulaması var. iheartradio iPhone uygulaması, kullanıcılara 150 değişik radyo istasyonu öneriyor. Bu istasyonlar türlerine göre farklı kategorilere ayrılmış. Kullanıcılar telefonları üzerinden, şehir, lokasyon ve tür bazlı radyo istasyonu araması yapabiliyor.


Uygulama ilk 20 hafta içinde bir milyon kullanıcı tarafından indirildi. Haftada ortalama 50 bin indirme gerçekleşti. Clear Channel Radyosu’nun aylık ziyartetçi sayısı yaklaşık 20 milyonu buluyor. iPhone uygulamasının da haftada yaklaşık 146 bin tekil dinleyicisi var. Şirket, uygulamayı BlackBerry Pearl, Curve ve Bold modellerinde de sunacak. iheartradio.com

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun