Yazılım 20 OCAK 2009 / 13:06

Mobil Bankacılık 2011'de 150 milyon kişiye ulaşacak

Juniper Research tarafından yapılan bir araştırmaya göre, cep telefonlarından mobil bankacılık işlemi gerçekleştiren abone sayısı 2011 yılı itibarıyle 150 milyona çıkacak.

Juniper Research tarafından yapılan bir araştırmaya göre, cep telefonlarından mobil bankacılık işlemi gerçekleştiren abone sayısı 2011 yılı itibarıyle 150 milyona çıkacak.Juniper Research raporu mobil bankacılığın en çok Uzak Doğu’da geliştiği sonucunu ortaya koydu. Kuzey Amerika ve Batı Avrupa’da da devam eden bir büyüme söz konusu. Uzak Doğu, Kuzey Amerika ve Batı Avrupa’daki kullanıcılar, 2011 yılına kadar mobil bankacılık kullanıcı tabanının yüzde 70’ini oluşturacak.


Ülkeden ülkeye değişen ekonomik düzenlemeler ve güvenlik konularının, pazar gelişimini güçlendirmede vurgulanması gerektiğine dikkat çekiliyor. Uzmanlar “Bir ülkede güvenlik ne kadar güçlü olursa olsun, verilen hizmete güvenip güvenmemek kullanıcının algısında ve düşüncesinde bitiyor” diyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun