Yazılım 12 OCAK 2015 / 16:51

Microsoft Windows7 için yeni güncelleme yayınlamayacak

Microsoft'un en başarılı işletim sistemleri arasında yer alan Windows 7, bu gece itibariyle yeni güncelleme almayacak. Windows 10 işletim sistemi için geri sayıma başlayan şirket, tüm enerjisini yeni işletim sistemine harcayacak. Windows 7 için temel destekleri kesmeye hazırlanan Microsoft, buna karşın önemli sistem güncellerini kullanıcılarla paylaşmaya devam edecek. Windows 7'den önceki işletim sistemlerinde de benzer prosedürleri uygulayan şirket, 2020 yılına kadar Windows 7'ye verdiği desteği sürdürecek. Gelen bu haber Windows 7 kullanıcıları tarafından olumsuz karşılanırken kullanıcılar yeni işletim sistemini merakla beklemeye başladı. Windows 7'nin iki nesil sonrasının işletim sistemi Windows 10'un 2015'te piyasaya çıkması bekleniyor.

Windows 7'nin yanı sıra bir diğer işletim sistemi XP de, bugünden itibaren 2020'ye kadar sürecek olan "Uzatılmış Destek" kapsamına girecek. Yani Windows, XP için temel desteği kesecek ama bazı güncellemeleri 2020 yılına kadar yayınlayacak.

Windows, Windows 7 için temel desteği kesecek ama önemli güncellemeleri 2020'ye kadar yayınlayacak. Microsoft'un yeni işletim sistemi Windows 10 ve yeni internet tarayıcısı Spartan'ı 2015 yılında kullanıcılarla buluşturması bekleniyor.
ETİKETLER : microsoft windows 7