Yazılım 21 ARALIK 2015 / 09:58

Microsoft Windows 10 için "darlıyor"

Microsoft'un Windows 10 için ısrarının ayarı sanıyoruz birazcık kaçtı.

Bildiğiniz gibi Microsoft, büyük bir güzellik yaparak Windows 10 işletim sistemini orijinal Windows 7 ve Windows 8 / 8.1 kullanıcılarına ücretsiz olarak sunma kararı almıştı. Microsoft'un bu kararı çoğu Windows kullanıcısını sevindirirken, Windows 10 işletim sisteminin kullanışlılığı ve kalitesi de dikkat çekici. Siz ne düşünüyorsunuz bilmiyorum fakat Windows 10'u ben gayet beğeniyorum.

Gelelim bir de madalyonun öbür tarafına. Eğer Windows 7 veya Windows 8 / 8.1 işletim sistemlerinden birini kullanıyorsanız bir süredir Microsoft'un "Windows 10'a ücretsiz yükselt" mesajlarıyla karşılaşıyor olmanız gerekiyor. Etik kuralların dışına çıkmadan, belirli aralıklarla uyarı veren eski işletim sistemleri biraz rahatsızlık verse de büyük problem çıkarmıyordu. Fakat "Windows 10'a yükselt" mesajı veren arayüzde yapılan değişiklikle Microsoft'un etiği biraz kenara attığını görüyoruz. İşte yeni arayüz:InfoWorld'de paylaşılan bu görselde Microsoft'un ayarladığı yeni arayüzde "Windows 10'a şimdi yükselt" ve "Windows 10'a bu gece yükselt" seçeneklerinin bulunduğunu görüyoruz. Sağ üstteki X tuşuna basarak pencereyi kapatabiliyoruz ama bu bildirim kendini tekrarlamaya devam ediyor. Sürekli "Ya şimdi ya bu gece!" diye darlamanın anlamı ne ki Microsoft?

Bu arada tekrar ediyorum; Windows 10 gerçekten kullanması keyifli bir işletim sistemi. Windows 7 gibi bir efsaneyi terk ettim Windows 10 için. Fakat Windows 10'a geçmek isteyen çoktan geçti bile. Windows 10'a merakı olanlar aylardır bu işletim sistemini kullanıyor zaten. Geçmeyenlerin de kendilerine özel sebeleri vardır muhtemelen. Gerek var mı gerçekten "Ya şimdi ya da bu gece!" demeye?
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun