Yazılım 26 HAZİRAN 2012 / 15:45

Microsoft sosyal medya servislerini Yammer'la zenginleştirdi

Microsoft sosyal medya servislerini zenginleştirdi

Bir süredir konuşulan satın alma işlemi gerçeğe dönüştü ve kurumsal odaklı sosyal ağ sağlayıcısı Yammer resmen 1,2 milyar dolar karşılığında Microsoft’un oldu. Son 10 günde sıkça konuşulan Microsoft’un Yammer’ı satın almasına yönelik haberler doğru yönde çıktı ve Microsoft satın alma işleminin gün itibariyle başladığını kendi sitesinden duyurdu. Microsoft Office departmanı altında hizmet verecek olan Yammer ekibi, hali hazırdaki CEO’suna bağlı kalmaya devam edecek. Microsoft’tan yapılan açıklamada Yammer’ın ilk etapta mevcut yapısını koruyarak ürünler yaratmaya devam edeceğini belirtildi.

Yammer’ın yapısından bahsetmek gerekirse, 2008 yılında kurulan şirket kurumsal Facebook olarak da biliniyor. Dosya paylaşım araçları ve benzeri yazılımlar üreten şirket, şirketlerin iş yapış şekillerini değiştirmesiyle biliniyor. Dünya çapında 200 binden fazla şirket tarafından kullanılan Yammer, şirket içinde özel sosyal ağlar yaratıyor.

1,2 milyar dolarlık satın alma işlemi kulağa çok yüksek gelse de, Microsoft’un bu işten uzun vadede fazlasıyla kârlı çıkacağını söyleyebiliriz. Özellikle uzun zamandır Office yazılım paketini geliştirmediği için kullanıcılar tarafından eleştirilen şirket bu sorunu çözmüş olacak. Bunun yanı sıra daha önce Skype’ı alarak sosyal medya servislerini zenginleştiren şirket, bu hamlesiyle birlikte bu konuda büyük bir adım daha atmış oldu.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun