Yazılım 11 NİSAN 2012 / 09:37

Microsoft Office ve Adobe Reader iPad’lere geliyor

Office programlarını iPad'de bedava kullanın

Geliştirilen CloudOn iPad uygulamasıyla Office programları ve .pdf uzantıları tablet üzerinde düzenleme yaparak doğrudan e-posta olarak atılabiliyor ya da DropBox’a kaydedilebiliyor.Tablet üzerinde Office programlarını kullanıp, üzerinde değişiklik yapılabilmesi sorun olabilir. Büyük ihtimalle bu sorun Windows 8 ile Microsoft’un kendi lehine çevireceği bir etken olarak kullanılacak.

Şimdilik iPad’lerimizde .pdf ve Office programlarına ulaşıp, düzenleme yapabilmek için CloudOn’u etkin şekilde kullanmak mümkün. Uygulama sayesinde Word, Excel ya da PowerPoint dosyaları görüntülenebiliyor, düzenleneibliyor ya da doğrudan sgrafikler hazırlanıp, formüller yerleştirilebiliyor. Ayrıca dosyalara kısa yorumlar da eklenebiliyor.

Belki de en güzel yanı bu dosyaları düzenlerken uygulamadan çıkmadan e-posta olarak gönderilmesi ya da DropBox’a aktarılabilmesi.

.pdf uzantıları da düzenlenebiliyor

Ocak ayında piyasaya çıkan uygulamada artık Adobe Reader da bulunuyor ve .pdf uzantılı dosyalar da görüntülenip, üzerinde değişiklik yapılabiliyor.

CloudOn şirketinin CEO’su ve kurucusu olan Milind Gadekar, Microsoft ürünlerinin fare kullanımına uygun olduğunu, bunu değiştirmek için çabaladıklarını dile getirdi. Yaklaşık 20 yıldır insanların Office kullanmaya alıştığını dile getiren Gadekar, bu alışkanlığı iPad’e taşımak istediklerini aktardı.

Uygulama kısa süre içerisinde App Store’da da bedava uygulamalar arasında ilk sıraya kadar yükseldi. Uygulama şu anda sadece iPad’de çalışıyor ancak önümüzdeki dönemde diğer platformlara da gelmesi bekleniyor.

Uygulamanın detayları için http://itunes.apple.com/us/app/cloudon/id474025452?mt=8 adresini kullanabilirsiniz.
YORUMLAR
Mustafa 11 NİSAN 2012 / 19:18 0 0
App storede bulamadim uygulamayi.. Linktende olmadi maalesef