Yazılım 10 TEMMUZ 2012 / 17:25

Microsoft iş ortaklarına yeni hizmetler sunuyor

Microsoft iş ortaklarına yeni hizmetler sunuyor

Bu yıl Kanada'da düzenlenen WPC 2012’de, Microsoft’un dünya çapındaki iş ortaklarına yönelik yeni ürün ve hizmetleri tanıtıldı. Bunun yanı sıra Office kullanıcıları sayısının 1 milyara ulaştığının duyurulduğu konferansta Office 365 iş ortakları için sunulan iki yeni yatırım da açıklandı. 



Dört gün boyunca süren konferansın açılışı Microsoft CEO'su Steve Ballmer tarafından gerçekleştirilirken, dünya çapındaki 640 binden fazla iş ortağının başarılarının kutlandığı ve gelecek yıl içerisinde sunulacak olan ürün ve hizmetlerin tanıtıldığı konferansta şirketler için yeni bir dönemin başlamasını sağlayacak iş ortakları fırsatlarına dikkat çekildi. Bununla beraber Windows 8 ile birlikte gelen ekosistem yenilikçiliği ve Windows 8'in nasıl kurumsal ölçeğe uygun tasarlandığınının tüm ayrıntıları ile ele alınırken, Office ürünün başarısı ile Office 365 için sunulan yeni yatırımlar da anlatıldı.

Etkinliğin açılışında konuşan Microsoft CEO'su Steve Ballmer, bu yılın Microsoft tarihinde en büyük ürün ve hizmet tanıtım yılı olacağına dikkat çekti. Ballmer, iş ortaklarının işlerini büyütmeleri için fırsatlar sunduklarını belirtirken, yenilenen Windows ürün ailesinin iş ortaklarına fırsatlar sunacağını işaret etti.

Açılışta konuşan Microsoft Office Bölümü Başkanı Kurt Del Bene, dünyada 1 milyardan fazla kişinin Office kullandığını söyledi. Del Bene, bu büyümenin en büyük sebebinin Office 2010’e ait olduğunu belirtti. Dünya çapında her saniyede 1 Office 2010 kopyası satıldığına da dikkat çeken DelBene, şirketin Office 365 iş ortaklarına yönelik Office 365 Open ve Office 365 AdvisorsProgram güncellemeleri adı verilen iki yeni yatırımını da duyurdu.

İdareciler, iş ortaklarına seslenecek

Konferansta bugün, Araçlar Departmanı Başkanı SatyaNadella, Microsoft İş Çözümleri Bölümü Başkanı Kirill Tatarinov ve Windows Phone Pazarlama Kurumsal Başkan Yardımcısı Thom Gruhler, Microsoft iş ortakları ve müşterileri için sunulacak olan yeni ürün fırsatlarından bahsedecek.

Çarşamba günü ise Global İş Ortağı Grubu Kurumsal Başkan Yardımcısı Jon Roskill doğru ürünler, doğru yerel ekip hizalaması ve doğru büyüme fırsatı arasındaki dengeyi bulmak hakkında bir konuşma yapacak. Microsoft COO’su Kevin Turner’ın Microsoft ile ortak çalışmanın sağlayacağı rekabet avantajlarını anlatacağı konuşmasının ardından konferansa konuk olarak katılan ünlü doktor, yazar ve akıl-beden-ruh hareketinin fikir lideri Deepak Chopra konferansı sonlandıracak.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun