Yazılım 22 EYLÜL 2008 / 09:35

Microsoft’tan kullanıcı dostu web kameralar

Microsoft’un yeni web kameraları LifeCam Show ve LifeCam VX-5500 kullanıcı dostu özelliklerle donatılmışlar.

Microsoft’un yeni web kameraları LifeCam Show ve LifeCam VX-5500 kullanıcı dostu özelliklerle donatılmışlar.


2.0 milyon piksellik algılayıcıya sahip LifeCam Show ile 8.0 MP çözünürlükte fotoğraflar çekilebiliyor. 4 cm kalınlığındaki LifeCam Show üstündeki mıknatıslı bölge sayesinde bir klipsle ekrana tutturulabiliyor. Kamera ayrıca kullanıcıların daha iyi görüntü açısını yakalamaları için, üzerindeki mıknatıs yardımıyla 28 cm yüksekliğindeki masaüstü standına takılabiliyor. Kameranın eklenti diskleri, dizüstü bilgisayarların arkasına yapışarak web kamerasının rahatça kullanılmasını sağlıyorlar. Ayrıca kullanıcılar bilgisayarlarını web kamerasını çıkarmadan kolayca kapatabiliyorlar. Görüşmelerde ses kaybı yaşanmaması için kamera dahili gürültü kesicili mikrofon ve yankı engelleyici yazılıma sahip.  


LifeCam VX-5500, mavi, kırmızı ve beyaz renkli olmak üzere üç değişebilir kapakla geliyor. Kamera katlanabilirliği sayesinde kolayca taşınabiliyor. LifeCam VX-5500’ün genel bağlantı tabanı dizüstü ve masaüstü bilgisayarlarda kullanılabilmesini sağlıyor. 1,3 milyon piksellik fotoğraflar çekebilen Lifecam VX-5500 640x480 piksel çözünürlüğünde görüntü kaydı yapabiliyor. VX-5500’in mikrofonu da gürültü kesme özelliğine sahip. İki kamerayla birlikte de LifeCam yazılımı veriliyor. Yazılım 3 Boyutlu Aksesuarlar, Yüz Efektleri ve Filtreler dahil olmak üzere 30 yeni video efektiyle beraber geliyor. LifeCam kullanıcıları, Windows Vista araç galerisinin yardımıyla video alıp gönderebiliyor.  www.microsoft.com.tr


" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun