Yazılım 17 ARALIK 2008 / 07:14

Loopt, Android ve iPhone'u karşı karşıya getiriyor

Lokasyon tabanlı hizmet sunan sosyal ağ Loopt'un Android platformuna yönelik yeni servisi, iPhone versiyonundan ayıran büyük bir farkla geliyor.

Lokasyon tabanlı hizmet sunan sosyal ağ Loopt'un Android platformuna yönelik yeni servisi, iPhone versiyonundan ayıran büyük bir farkla geliyor.


Loopt’un Android versiyonu uygulama kapalıyken bile lokasyonunuzu güncelleyebiliyor. Apple üçüncü parti uygulamaların arka planda çalışmasına güvenlik ve pil tüketimi nedeniyle izin vermez ve Push Notification kullanımını yeğlerken, Android platformu böyle bir kısıtlama getirmiyor. Loopt’a arkadaşlarınızla birlikte üye olduğunuzda, sadece bir tıkla onların tüm gün boyunca nerelere uğradığını, hatta o an nerede olduklarını görebiliyorsunuz. Görmek ya da görüntülenmek istemediğiniz zaman uygulamayı hemen kapama özgürlüğüne sahipsiniz. Loopt 100’den fazla cep telefonunda ve birçok değişik taşıyıcıda kullanılabiliyor. Gariptir ki Loopt Android’de Mix özelliğini kullanmıyor. Mix profil bilgilerinizi yakınınızdaki diğer Loopt kullanıcıları ile paylaşmanıza izin veren bir özellik. Eğer iPhone’un yakın zamanda sunulması beklenen Push Notification uygulaması da bu özellikleri sağlamazsa, Apple eninde sonunda iPhone’u üçüncü parti uygulamaların arka planda çalışmasına izin verecek. Yoksa sistemin hiçbir çekiciliği kalmayacak.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun