Yazılım 06 AĞUSTOS 2012 / 08:50

LOGO Yazılım 2012'nin ilk yarısını rekor büyümeyle kapadı

Türkiye’nin en büyük yazılım kuruluşlarından biri olan LOGO Yazılım, 2012 yılının ilk yarısını, konsolide net satış gelirlerini yüzde 76 oranında büyüterek, toplam 21 milyon 624 bin lira ile kapattığını duyurdu.Türkiye'nin katma değeri açısından en fazla ihtiyaç duyduğu sektörlerin başında gelen yazılım, hızla gelişmeye devam ediyor. Sektörün önemli şirketlerinden LOGO'nun da büyümesi, sektörün de olumlu paralelde gittiğini gösteriyor.

Yapılana açıklamaya göre şirket, 2012'nin ilk altı aylık döneminde net satış gelirlerini yüzde 76 artırarak, toplam 21 milyon 624 bin 365 lira gelir elde etti. Geçen yılın aynı döneminde sahip olduğu yüzde 37’lik büyüme oranını iki katının da üzerine çıkaran şirket, rekor seviyede bir gelire ve kârlılığa ulaştı.

Şirketin satış gelirlerindeki yüksek artış, yüzde 30 faaliyet kâr marjı, yüzde 44 AFVÖK marjı ve yüzde 28 oranında da net kâr marjına ulaşılmasını sağladı. Satışların yaklaşık yüzde 60’ı büyük ve orta ölçekli firmalara, yüzde 40’ı ise KOBİ’lere yapıldı.

Şirketin ilk yarıyıl sonuçlarını değerlendiren LOGO Yazılım İcra Kurulu Başkanı M. Buğra Koyuncu, “Şirket olarak, son yıllarda yakaladığımız yüksek büyüme ve kârlılık oranlarını 2012’nin ilk yarısında da artırarak devam ettirdik. Oluşturduğumuz büyüme stratejisi ve buna bağlı faaliyetlerimizin sonuç verdiğini görmekten dolayı mutluyuz. İstikrarlı büyümemizi, kullanıcılarımız ve iş ortaklarımızla kurulan sağlıklı iletişim, yüksek operasyonel verimlilik ve pazara sunduğumuz yenilikçi çözümlere borçluyuz. Amacımız, bu yüksek büyümeyi önümüzdeki dönemlerde de sürdürmektir” dedi.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun