Yazılım 10 OCAK 2013 / 15:39

Kurumlar Network Avantaj Programı ile kullandıklarını ödeyecekler

HP, pazara yeni sunduğu "Network Avantaj Programı" sayesinde kurumların bulut bilişim, mobil çözümler ve “işyerine kendi cihazını getir” modellerinden hiçbir sermaye yatırımı yapmadan yararlanabilmelerine olanak tanıyor. HP FlexNetwork Utility Advantage Programı, iletişim hizmet sağlayıcılarının (CSP), yönetilen network çözümlerini “kullandıkça öde modeli” ile sunmasına olanak tanıyor. Bu da kurumların sermaye yatırımı yapmadan yeni gelir fırsatlarından yararlanması anlamına geliyor.

BT bütçesinin en fazla yüzde 30’u ile inovasyon yapılıyor

Kurumlar, BT bütçesinin yüzde 70’inden fazlasını BT sistemlerinin bakım, onarım ve yönetimine harcıyor. Böylece, bütçenin en fazla yüzde 30’u inovasyon için kullanılabiliyor. Ancak, organizasyonların inovasyonu ve iş geliştirmeyi hızlandırmak için bulut bilişim, mobilite ve “işyerine kendi cihazını getir” (BYOD) gibi yeni modelleri destekleyen ağ çözümleri güncellemelerine yatırım yapması gerekiyor.

Bunun yanı sıra , CSP’lerin HP ile işbirliği yaparak kurumların ağ altyapısını standart hazır paket ağ çözümleri ile modernize etmesini sağlayan program, hem yazılım hem de donanım seçeneklerini kapsayan bu çözüm ön yatırım ihtiyacını ortadan kaldırıyor. İnovasyonu hızlandırmak isteyen kurumların, “kullandıkça öde” modeline dayalı yönetilen ağ çözümleri için CSP’leri ile sözleşme yapma imkanı bulunuyor.

HP Türkiye Ağ Çözümleri Ülke Müdürü Ersin Uyar, HP’nin avantaj programını şöyle tanımladı:
“Bulut bilişim, çok sayıda iş uygulamasını tüketim ekonomisine dahil etti. HP FlexNetwork Utility Advantage Programı, bu modelin sağladığı ekonomik yararları CSP’lerin hizmetine sunuyor. Böylece CSP’ler, kurumlara iş geliştirme ve inovasyon faaliyetlerine yönelmeleri için gereken desteği sağlıyor”

Yeni avantaj programı, açık standartlara dayalı bir mimari kullanıyor

HP’nin avantaj programı, yazılım tanımlı ağ çözümleri (SDN) desteği sunan açık standartlara dayalı bir mimari kullanıyor. Bu da CSP’lerin, kurumsal ağ sistemlerini geleceğin ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde hızla güncellemesine izin veriyor. Kurumsal müşteriler de bulut bilişim, mobilite ve BYOD avantajlarından sermaye yatırımı yapmadan yararlanmış oluyor. Böylece kurumlar, ağ altyapısı yönetimine ayrılan BT kaynaklarını iş geliştirmeyi hızlandıran inovasyon çalışmalarına odaklıyor.

Swisscom Ürün Grubu Yönetim Direktörü Oliver Spring, HP’nin avantaj programıyla ilgili şu açıklamayı yaptı:
“Müşterilerimiz, çalışanlarının ses ve video konferans uygulamalarına erişimini sağlamak için ağ sistemlerini yönetmek yerine, işlerine odaklanmak istiyorlar. HP FlexNetwork Utility Advantage Programı ile hizmet çözümlerimizdeki açığı kapatmış bulunuyoruz. Böylece, müşterilerimizin operasyon süreçleri yerine inovasyona yönelmesi için gereken ağ altyapısını sağlayabiliyoruz”

Kesintisiz kullanıcı deneyimi için kablolu ve kablosuz ağların birleştirilmesi

HP FlexNetwork Utility Advantage Programı’ndan yararlanan CSP’ler, kablolu ve kablosuz yerel ağları (WLAN) bir araya getirerek, bulut hizmetleri ve uygulamaları için “kullandıkça öde” modeline dayalı birleşik bir çözüm sunmuş oluyor.

Gartner Başkan Yardımcısı Tim Zimmerman şu noktaya dikkat çekti:
“Buluttan yönetilen kullandıkça öde modeline dayalı kablosuz yerel ağ çözümlerine talebin arttığını görüyoruz. Kurumların, kesintiye yol açmadan hizmet alabilmesi ve operasyonları basitleştirmesi için, tek bir yönetim uygulaması ile yönetilen entegre kablolu ve kablosuz ağlar kullanmasını öneriyoruz”

 
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun