Yazılım 19 ŞUBAT 2016 / 15:17

Kotamınızın yüzde 30’unu arka plan verileri harcıyor

Akıllı telefonların arka verilerinin harcadığı veri miktarının, tüm verinin yüzde 30’u kadar olduğu söylenirken Opera, buna çözüm için Android’e Opera Max adındaki uygulamasını hazırladı.

Mobil internet servislerinin bizler için önemi oldukça büyük. Hele ki nesnelerin internetinin yaygınlık kazanmaya başladığı bu dönemde hemen her cihazın stabil ve güçlü bir internet bağlantısı bulunması gerekiyor. Fakat hala pek çok ülkede mobil internet için kota sistemi bulunuyor ve bu sistem sebebiyle mobil veriyi istediğimiz gibi kullanamıyoruz. Opera, buna tam anlamıyla çözüm getirmiyor olsa da kotadan daha fazla verim almamızı sağlayacak bir uygulamayla karşımıza çıkıyor: Opera Max.

Opera Max, gelen verileri sıkıştırarak çekmeye yarayan bir Android uygulaması. Uygulama sayesinde veri sıkıştırmasının yanı sıra hali hazırda arka planda veri harcaması yapan uygulamaların gözetlenmesi ve gerekiyorsa bu uygulamaların arka plan verisi kullanmasının engellenmesi gibi yetenekleri de mevcut. Şirket, kullanılan mobil verilerin yaklaşık yüzde 30’unun arka plan verileri tarafından harcandığını söylüyor.

Uygulamayı indirmek için buraya tıklayınız
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun