Yazılım 10 ŞUBAT 2009 / 09:42

Kablosuz ağların kapsamı genişliyor

ZyXEL, dış ortam kablosuz ağının kapsama alanını genişletmek ve performansını artırmak isteyenlere NWA-3550 profesyonel erişim noktasını sunuyor.

ZyXEL, dış ortam kablosuz ağının kapsama alanını genişletmek ve performansını artırmak isteyenlere NWA-3550 profesyonel erişim noktasını sunuyor.


ZyXEL NWA-3550, üzerindeki her biri 54Mbps hızındaki iki adet WLAN radyo kartı ile toplamda 108 Mbps veri aktarım hızı sunuyor. Birbirlerinden bağımsız olarak çalışabilen bu radyo kartları sayesinde, kullanıcı cihazını aynı anda farklı uygulamaları gerçekleştirmek üzere yapılandırabiliyor. Hem 2,4 Ghz hem de 5 Ghz frekanslarında çalışabilen ürün, N-Type anten girişlerine takılabilen çeşitli antenler ile farklı uygulamalar gerçekleştirebiliyor. MOBESE sistemlerinde de kullanılan NWA-3550 ile açık alanda birbirini görebilen iki nokta arasında köprü (bridge) uygulaması gerçekleştirilebiliyor ve bu sayede yaklaşık 10 kilometre mesafedeki iki farklı nokta kablosuz olarak haberleştirilebiliyor. PoE (Power Over Ethernet) desteğine sahip olan NWA-3550’nin kurulumu, sertifikalı güç kaynağı ile elektrik prizlerine erişmeye olanak bulunmayan noktalar dahil, her ortamda yapılabiliyor. NWA-3550, desteklediği WEP/WPA/WPA2 standartlarıyla gelişmiş bir güvenlik hizmeti sunuyor. Aynı zamanda WMM (Wi-Fi Multimedia) desteğine de sahip olan ürün, video, ses ve data trafiğini kullanıcının isteğine göre öncelik sırasına koyabiliyor. Multi-SSID ve VLAN desteği de bulunan ZyXEL NWA-3550 ile birden fazla kablosuz ağ tanımlanabiliyor ve sanal ağlar oluşturulabiliyor. NWA-3550’nin WDS (Wireless Distribution System) özelliği, ağda bulunan diğer NWA-3550 cihazları ile kablosuz haberleşmesini sağlıyor. IP-66 sertifikalı bir ürün olan NWA-3550 UV ışınlarına karşı dayanıklı, su ve toz geçirmeyen gövdesi ile aynı zamanda eksi 40 °C – 60 °C aralığındaki sıcaklık değişimlerinden etkilenmiyor. www.zyxel.com.tr

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun