Yazılım 27 NİSAN 2011 / 14:52

İş Bankası uygulaması Smart TV'de

Samsung ve İş Bankası bankacılık televizyon uygulaması olan İşTV ‘yi hayata geçirdi. İki şirketin ortak ifadesine göre, bu uygulamanın dünyada bir benzeri bulunmuyor. Sistem mobil cihazlarda yaşanan kullanıcı deneyimini televizyonlara taşıyor.

İşTV uygulaması “Smart TV“lerde de mevcut olan uygulama mağazası “SamsungApps" üzerinden ücretsiz olarak indirilebiliyor ve televizyon kumandasıyla İş Bankası tarafından sunulan hizmetlere ulaşılabiliyor. SamsungApps, Android işletim sistemli telefonlar gibi mobil cihazlar üzerinden kullanılan çeşitli kategorilerdeki farklı uygulamaların kablolu veya kablosuz internet ile televizyona taşınmasına yardımcı oluyor.

İşTV uygulaması ile kredi kartı başvurusu yapmak, İMKB ve yurt dışı borsa verileri, döviz kurları ve yatırım fonu fiyatları ile finansal verileri takip etmek, en yakın İş Bankası, Bankamatik ve Şube bilgilerine ulaşmak mümkün. İşTV üzerinden ayrıca İş Sanat etkinlikleri hakkında da detaylı bilgi alınabiliyor.

İş Bankası Alternatif Dağıtım Kanalları Strateji Bölüm Müdürü Sedat A. Tosyalı, “ İş Bankası olarak hedefimiz, çok kanallı bankacılık uygulamalarımızla müşterilerimize her zaman en yakın banka olmak ve müşteri deneyimini ön planda tutarak, hizmet seviyesi yüksek ve kolay erişilebilir uygulamalar geliştirmek yönünde. Mobil Bankacılık uygulamalarımızdan İşCep Samsung’un Bada ve Android tabanlı cep telefonlarıyla kullanılabiliyor. Aynı zamanda hali hazırda İşPad uygulamamız da Samsung’un Galaxy Tab ürünü ile kullanılabiliyor” dedi.

Tablet PC ve televizyon cihazlarıyla internet kullanımının artacağı öngörüsünde olduklarını belirten Tosyalı, “Televizyon uygulamalarının yakın zamanda daha da gelişmesini bekliyoruz. İzleyen dönemde akıllı telefonlar, tabletler ve televizyonların kendi arasında iletişim kurarak kullanıcıların hayatını daha da kolaylaştıracağına inanıyoruz” dedi.

Samsung Electronics Dijital Pazarlama Müdürü Ömer Suner “2010 yılını toplam 36 bin adetin üstünde akıllı televizyon satarak tamamladık. Türkiye İş Bankası ile İşTV projesini hayata geçirmiş olmaktan dolayı çok mutluyuz. Artık kullanıcılarımız evlerinde televizyonlarından kolayca İşbankası’ndaki hesap bilgilerine ulaşabilecek ve bankacılık işlemlerini gerçekleştirebilecek. Bugün daha bu teknolojinin başındayız. Yakın zamanda evden televizyonla çok daha çeşitli bireysel ve ticari bankacılık işlemlerinin yapılacağını biliyoruz."
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun