Yazılım 26 KASIM 2010 / 15:58

iPod nano'yu saate çevir dediler, 380 bin dolar para verdiler

Küçük fikri için 15 bin dolar yatırım istedi, 380 bin doları çoktan geçti.

Küçük fikri için 15 bin dolar yatırım istedi, 380 bin doları çoktan geçti.


iPod nano'nun son örneği olan 6. nesil, mini minicik dokunmatik ekranı ve Apple ürünlerinden alıştığımız sade görünümüyle müzik çalarlar arasında tercih edilen modellerden biri oldu. Sonra birileri baktı, "Ya bu ne güzel bir şey, bundan neden kol saati yapmıyoruz ki" diye düşündü. Bu noktadan sonra da iPod nano'yu kol saatine dönüştürmek için dört bir koldan çalışmalar başladı.

Scott Wilson adlı bir girişimci de, kickstarter.com adlı site üzerinden iPod nano'yu saate çevirecek tasarımlarını paylaşarak finansman aramaya başladı. Wilson, girişimcileri ve yatırımcıları bir araya getirmeyi hedefleyen site üzerinden cihazı şık bir saate dönüştüren aksesuar için 15 bin dolarlık destek alabileceğini umuyordu. TikTok ve LunaTik adını verdiği, biri 35 dolar, diğeri 70 dolar olarak fiyatlandırılmış iki tasarımı siteye koydu ve beklemeye başladı.

Sonuç? Henüz tekliflerin bitimine 20 gün civarı zaman olmasına rağmen Wilson fikri için 400 bin dolara yakın yatırım toplamayı başardı.

İşte Wilson'un tasarımları:

Projenin detaylarını bu adreste bulabilirsiniz.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun